Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami kolejny weekend października, to już połowa tego miesiąca. W ostatnich dniach mieliśmy w Tatrach atak zimy, a jaki będzie ten weekend? Czytaj koniecznie naszą prognozę. 

Piątek, 16.10.2020 r.

Aktualnie za oknem pochmurno, w niższych partiach gór śnieg, który spadł w tygodniu, wytapia się. Niestety, ale w nocy, gdy temperatury spadną poniżej zera będziemy mieli do czynienia z przymrozkami. Będzie zatem bardzo niebezpiecznie. Widoków nie ma się co spodziewać. W Zakopanem będzie dzisiaj 5 kresek, a na Kasprowym 0. Dodatkowo w mieście będzie padał deszcz, a wysoko w górach śnieg. Nie jest to dobry dzień na górskie wędrówki.

Sobota, 17.10.2020 r.

Ten dzień będzie identyczny jak poprzedni. W Zakopanem 5 kresek i deszcz, na Kasprowym -1 i lekkie opady śniegu. Deszcz, jak i śnieg będą w mniejszej ilości niż w piątek. Nie zmieni to jednak faktu, że widoków i tak nie uświadczymy. Warunki do uprawiania turystyki będą trudne, bowiem wysoko w górach wystąpią oblodzenia. Należy wziąć na to poprawkę. Na szczytach z piątku na sobotę może przybyć około 5-10 cm śniegu.

Niedziela, 18.10.2020 r.

To będzie najładniejszy dzień weekendu, chociaż ciężko mówić o dobrej pogodzie. Czas nasłonecznienia wyniesie około 2 godziny, dzięki czemu można liczyć na przejaśnienia. W Zakopanem będzie nieco cieplej, 7 kresek. Natomiast na Kasprowym będzie aż -3. Pamiętajcie o ciepłych ubraniach. Największą zaletą jest brak deszczu czy śniegu. Jak najbardziej warunki będą dobre na proste wycieczki dolinne, te wysokogórskie wymagają dobrego przygotowania, także sprzętowego. 

Jak widać nie będzie to najładniejszy weekend w tym roku. Warunki będą bardzo trudne, w Tatrach Wysokich nawet ekstremalne. Apelujemy o rozsądne dobieranie celów do swoich umiejętności górskich.