Hala Gąsienicowa

Listopad rozkręca się na dobre, właśnie minęła połowa miesiąca. Jeżeli wybierasz się w ten weekend w Tatry, koniecznie zapoznaj się z naszą prognozą pogody. 

Piątek, 18.11.2022 r.,

za oknem jest dość pochmurno i pada śnieg, ale nie tylko w górach. Zakopane i okoliczne miejscowości są lekko przybielone. Na szczytach pokrywa śnieżna może urosnąć dziś do 10 cm! Słońce zajdzie o 15:55. W Zakopanem będzie 1 stopień, tyle samo nad Morskim Okiem, na Kasprowym -3 i na Rysach -5. Wiatr będzie wiał z prędkością do 30 km/h, a na słońce nie ma co liczyć. Warunki na szlakach są wręcz ekstremalne, dlatego ograniczcie swoją działalność do dolin, chyba że posiadacie bardzo duże, zimowe doświadczenie i jesteście w stanie realnie ocenić sytuację.

Sobota, 19.11.2022 r.,

dzień wstanie o 6:56, słońce zajdzie o 15:54. Czas nasłonecznienia wyniesie do jednej godziny. Warunki do uprawiania turystyki będą bardzo trudne, pamiętajcie o tym planując wycieczkę. Będzie chłodniej niż w piątek. Zakopane -2, Morskie Oko -5, Kasprowy -8 i Rysy -10. Wiatr nad ranem do 25 km/h spowoduje, że temperatura odczuwalna na szczytach osiągnie -16 stopni! Pokrywa śnieżna wysoko w górach ma urosnąć o 2 centymetry. 

Niedziela, 20.11.2022 r.,

ostatni dzień weekendu wstanie o 6:58, a zakończy się o 15:53. Będzie także najładniejszy, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie do trzech godzin, opadów śniegu nie należy się spodziewać. Wiatr będzie umiarkowany, do 15-20 km/h. Niech dobre, lepsze warunki atmosferyczne Was nie zwiodą. Na szlakach będzie zalegał lód, jego cienka warstwa, która jest wyjątkowo niebezpieczna. Będzie także nieco cieplej, tj. w Zakopanem 2 stopnie, nad Morskim Okiem 1, na Kasprowym -4 i na Rysach -6.