Dolina Pięciu Stawów kamery TOPR

Ależ ten czas leci. Przed nami już przedostatni weekend września! Minione należały do wyjątkowo ładnych, a jak będzie tym razem? Czytaj dalej naszą prognozę pogody. 

Piątek, 18.09.2020 r.

Pierwszy dzień weekendu wpisuje się we wrześniowy trend. Jest przepięknie! Z tą różnicą, że w nocy na szczytach mieliśmy temperatury poniżej zera, przez co z rana można spodziewać się oblodzeń. Szczególnie na wystawach północnych. Poza tym będzie bardzo słonecznie, ale zimno. Na Kasprowym 7 kresek, a w Zakopanem 14. Pamiętaj o ciepłym ubraniu, rozsądku i ruszaj na szlaki.

Sobota, 19.09.2020 r. 

Trend ładnej pogody zostanie utrzymany i w sobotę. Nie będzie już aż tak słonecznie jak w piątek, ale nieco cieplej. Na Kasprowym 9, a w Zakopanem 17 kresek. Poza tym około 7 godzin nasłonecznienia pozwoli na odbycie wycieczki w przepięknej pogodzie. Pamiętajcie, że z rana będzie już naprawdę zimno!

Niedziela, 20.09.2020 r.

Ostatni dzień weekendu będzie nieco ładniejszy i cieplejszy od soboty. Tzn. około 8 godzin słońca, na Kasprowym 10 kresek, a w Zakopanem 19. Zatem także będzie to bardzo dobry dzień do wysokogórskiej działalności. Oczywiście z rana także będzie niskie temperatury, bliskie zeru.

Jak widać najbliższy weekend także będzie piękny. Pod tym względem wrzesień nas rozpieszcza! Pamiętaj jednak o tym, że na szlakach tworzą się zatory, a dzień jest już znacznie krótszy, niż chociażby w sierpniu.