Kamera TOPR

Przed nami ostatni weekend września. Jaką pogodę przyniesie? Niestety zupełnie inną, do której nas ten miesiąc przyzwyczaił. Czy będzie to początek zimy, a może jesień jeszcze wróci? To okaże się z czasem. 

Piątek, 25.09.2020 r.

Pierwszy dzień weekendu ma być prawdopodobnie najładniejszy, na pewno będzie najcieplejszy. W Zakopanem 18, a na Kasprowym 8 kresek. Modele nie są zgdone co do pogody. Według niektórych padać ma dopiero od popołudnia, wcześniej może lekko pokropić. Inne wskazują na lekki deszcz już przed południem. Jeżeli idziesz w góry tego dnia, pamiętaj aby wyjść wcześnie rano i na bieżąco kontrolować pogodę. Jeżeli przerasta ona Twoje doświadczenie, zawróć. Wiatr tego dnia ma wiać z prędkością około 45 km/h, w ciągu dnia będzie tendencja spadkowa.

Sobota, 26.09.2020 r.

Tutaj modele są zgodne, cały dzień ma lać. W związku z tym ciężko w ogóle o wyjście w góry. W Zakopanem ma być 15 kresek, a na Kasprowym 8. W nocy z soboty na niedzielę ma zacząć padać śnieg, oczywiście na szczytach.

Niedziela, 27.09.2020 r.

Będzie ładniejsza od soboty i pozwoli na wycieczki, jednakże przez cały dzień ma spaść do 10 cm śniegu, niżej należy spodziewać się niewielkiego deszczu. 9 kresek będzie w Zakopanem, a -1 na Kasprowym, gdzie odczuwalna temperatura może sięgnąć nawet -8 kresek! Pamiętajcie o bardzo ciepłym ubraniu jeżeli zamierzacie ruszyć na szlaki.

Jak widać piękna pogoda już za nami. Ostatni weekend września nie utrzyma średniej i przyniesie nam znaczące ochłodzenie. Pamiętajcie o rozsądnym doborze celów swoich wycieczek.