kąpiel w piwie Zakopane

W samym centrum Zakopanego znaleźliśmy SPA oderwane od komercji i przepychu. Miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można zrelaksować się po aktywnym dniu w górach. 

Kameralne miejsce w centrum Zakopanego - to możliwe
Wiele osób szczerze kochających Tatry przyznaje się, że nie lubi Zakopanego. Stolica Tatr kojarzy się z korkami, tłumami turystów, komercją i kiczem na straganach. Ale tak nie jest wszędzie, w samym centrum miasta istnieje klimatyczne miejsce, gdzie w ciszy i spokoju można napić się dobrego piwa i naprawdę zrelaksować. Przez niektórych Beernarium Piwne Spa w Zakopanem zwane jest ucieczką od świata, oderwaniem od zatłoczonych Krupówek, oazą spokoju i tak jest w rzeczywistości. Największą zaletą Spa jest jego kameralność. Podczas zabiegów w łaźniach piwnych będziesz zupełnie sam lub sami w przypadku pakietu dla dwojga. W czasie godziny relaksu nikt nie przeszkadza, nikt nie wchodzi, możesz spokojnie odpłynąć i zanurzyć się w kąpieli piwnej. Tak właśnie kąpiel piwna jest rarytasem dostępnym w Piwnym Spa. Jak się okazuje nie jest to tylko chwyt marketingowy, kąpiel w piwie niesie zbawienne korzyści dla ciała i ducha.

Regeneracja sił podczas piwnej kąpieli
Dla Tatromaniaków szczególne ważne są regenerujące właściwości kąpieli w piwie. Zabieg rozluźnia mięśnie, podnosi energię życiową i dodaje sił. To znakomita forma odpoczynku po całodziennej wędrówce. Idealna na obolałe nogi i spięte mięśnie. Kąpiel można również rozszerzyć o pakiety z masażami, które jeszcze bardziej wzmocnią regenerację organizmu. 
Dodatkowo naturalne składniki kąpieli jak chmiel, słód i drożdże zbawiennie wpływają na kondycję skóry, czyniąc ją nawilżoną, delikatniejszą, jaśniejszą i wyraźnie młodsza. Chmielowa kąpiel korzystnie wpływa również na zdrowie: poprawia krążenie krwi, wspomaga leczenie bólów pleców i stawów oraz wzmacnia pracę serca. 

Jak wygląda kąpiel w piwie?
O dziwo kąpiel piwna to nie kąpiel w zwykłym piwie spożywczym. Do przygotowania zabiegu stosuje się specjalne piwo kąpielowe. Skoncentrowany preparat zawiera chmiel, słód i drożdże. Piwo kąpielowe rozpuszcza się w ciepłej wodzie. Kąpiel przygotowuje się w drewnianej balii przeznaczonej do relaksu dla dwóch osób. Podczas zabiegu odbywa się degustacja. W Piwnym Spa zazwyczaj podawane jest pyszne piwo warzone metodami tradycyjnymi. Samo pluskanie trwa około półgodzinny, ale to nie koniec relaksu. Procedura nakazuje wyjść z beczki i uwaga, nie wycierać ciała. Należy owinąć się ręcznikiem i położyć na specjalnym łożu ze słomą. Ciała nie wycieramy, aby pozwolić preparatom wyschnąć na skórze. Wzmacnia to efekt kąpieli. Sam relaks na słomie to także ciekawe doświadczenie. Właśnie tak dawniej odpoczywali górale po całym dniu pracy. Dziś Ty możesz spróbować takiego sielskiego rarytasu. Cały zabieg przeprowadzony jest w zamkniętej łaźni, w półmroku i przy uspokajającej muzyce. Wszystko dopracowane jest tak, by doświadczyć naprawdę głębokiego relaksu.
W Piwnym Spa możesz również skorzystać z seansu w saunie na podczerwień, okładów z wysłodzin browarniczych i masaży relaksacyjnych, a także z autorskiego masażu piwną pianą. 

Skąd pomysł na Piwne Spa w Zakopanem?
Dobroczynne właściwości piwa znane były już w pradawnych czasach. W Polsce pierwsze piwne spa powstało we Lwowie w XIX wieku. Z jego usług korzystała m.in. Maria Konopnicka. Aktualnie piwne kąpiel są bardzo popularną atrakcją w Czechach. W samej Pradze jest kilka takich obiektów. W Polsce puki co funkcjonuje kilka Łaźni Piwnych, ale wygląda na to, że to właśnie Beernarium Piwne Spa w Zakopanem zyskało największą popularność. Po części to zasługa dogodnej lokalizacji. Zakopane słynie z turystyki, to właśnie turyści najczęściej odwiedzają tego typu atrakcje. Ale to nie wszystko nad sukcesem Piwnego Spa pracowało i ciągle pracuje wiele osób i specjalistów z zakresu fizjoterapii, zarządzania i marketingu. Aktualnie marka Beernarium szuka franczyzobiorców by rozwinąć biznes na całą Polskę.

Kto korzysta z usług Piwnego Spa w Zakopanem?
Spa chętnie odwiedzają górscy wędrowcy szukający sposobu na wieczorny relaks po aktywnym dniu w górach. Piwny seans to także oryginalna atrakcji na deszczowy dzień w Zakopanem, dobra alternatywa dla zatłoczonych basenów i term. Ze Spa można korzystać w pojedynkę, ale zazwyczaj zabiegi odbywają się we dwoje. W Spa panuje bardzo intymna i romantyczna atmosfera, którą uwielbiają pary. Często spędzają tu rocznice ślubu, walentynki, a nawet organizowane są tutaj zaręczyny. Zabieg w Piwnym Spa można wykupić także w formie vouchera, który świetnie sprawdzi się jako oryginalny prezent. Spa otwarte jest również dla grup zorganizowanych, dla których obiekt jest wynajmowany na wyłączność. Często urządzane są tu wieczory panieńskie, kawalerskie lub imprezy integracyjne. Obsługa Spa jest bardzo serdeczna i zawsze służy pomocą w organizacji wszelkich niespodzianek, co przekłada się na dziesiątki pozytywnych opinii.