Narty w Bachledovej Dolinie

Kompleks Bachledka Ski&Sun oferuje znacznie więcej niż stok i możliwość jazdy na nartach. Na terenie ośrodka znajdziemy chociażby takie atrakcje, jak lodowisko, snowrafting, fotopunkt czy ścieżka edukacyjna. Nie można też zapomnieć o jednej z największych atrakcji, z jakiej ów kompleks słynie, czyli o Chodniku w Koronach Drzew.

Narciarzom do dyspozycji oddano 9 tras o różnej długości i zróżnicowanym poziomie trudności. Bachledka Ski&Sun jest więc miejscem, w którym odnajdą się zarówno debiutanci, jak i osoby zaprawione już w sportach zimowych. Na terenie ośrodka funkcjonują trzy trasy o stopniu trudności oznaczonym jako "łatwe", trzy "średnie" i trzy oznakowane kolorem czarnym - trudne. Sześć z nich jest naśnieżanych, a jedna z łatwych - oświetlona. Najkrótsza z tras ma długość 270 m, najdłuższa zaś 1830 m. 

Ponadto, narciarze mogą skorzystać z jednej z kilku kolejek, które się tu znajdują. Kompleks w Bachledovej Dolinie dysponuje siedmioma wyciągami: 5 z nich to wyciągi orczykowe, jeden jest wyciągiem krzesełkowym, a jedynym ze sposobów dotarcia na górę jest kolej kabinowa. Jej zdolność przewozowa wynosi 1734 osoby w ciągu godziny. 

Fani narciarstwa biegowego znajdą tu też coś dla siebie - otwarte są dwie trasy biegowe, z których w każdej chwili mogą skorzystać chętni. 

Dostępne dla turystów są wypożyczalnie sprzętu, a także specjalna część wydzielona dla najmłodszych, w której - pod okiem instruktora - mogą nabywać doświadczenia. 

Po aktywnym dniu, zmęczeni sportowcy mogą skorzystać z innych, licznych atrakcji: jest tu m.in. wieża widokowa, taras z leżakami do wypoczynku, a także opcja zakupu pamiątek regionalnych i, oczywiście, możliwość spaceru koronami drzew. 

Podczas sezonu zimowego kompleks jest czynny od godz. 9:00 do 16:00. Nocna jazda obowiązuje w godzinach od 16:00 do 21:00 w okresie od 1 lutego do 12 marca. Wszystkie pozostałe atrakcje w ośrodku czynne są codziennie, o ile sprzyja pogoda i warunki śniegowe, i również działają od 9:00 do 16:00.

Ceny karnetów do sprawdzenia tu.