Stacja narciarska Małe Ciche

Z dala od zgiełku Zakopanego i Białki leży urokliwa, podtatrzańska miejscowość Małe Ciche. Choć zazwyczaj jest tu cicho i spokojnie, jedno miejsce zdecydowanie się wyróżnia: tutejsza stacja narciarska, w której gwarno od narciarzy.

Miejsce to cieszy się dużą popularnością wśród miłośników białego szaleństwa ze względu na ciekawe położenie i moc atrakcji, które oferuje. Dla narciarzy przygotowano tu 6 wyciągów i 7 tras. Warto zaznaczyć, że jest to miejsce przeznaczone głównie dla początkujących ze względu na to, że tutejsze trasy cechuje nieznaczne nastromienie i w związku z tym mają one kolor niebieski.

Trzon oferty stanowią dwie koleje krzesełkowe, każda o przepustowości 2200 osób na godzinę. "Zgorzelisko Express" ma długość 1250 m, natomiast kolej "Małe Ciche" 750 m. Podróż na górę trwa 4-5 minut. Ofertę uzupełniają trzy orczyki o długości od 100 do 500 m, oraz 80-metrowy wyciąg taśmy dla dzieci. Warto dodać, że wyciągi znajdują się po drugiej stronie Polany Zgorzelisko, a od właściwej części stacji oddziela je droga dojazdowa.

W Małem Cichem skorzystać możemy z wypożyczalni sprzęt oraz z usług szkółki narciarskiej. Są tu także karczmy, w których można porządnie zjeść, a w pobliżu znajduje się Hotel Tatry. Wszystko to sprawia, że miejsce to jest idealnym celem dla rodzin z dziećmi oraz grup narciarzy szukających spokojnej rozrywki w przepięknym otoczeniu.