Ośrodek narciarski Kotelnica Białczańska

Kotelnica Białczańska jest największą stacją narciarską położoną na Podhalu. Ośrodek położony w Białce Tatrzańskiej jest dobrym wyborem zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i dla osób, które pierwszy raz będą mieć styczność z tym zimowym sportem.

Do dyspozycji turystów oddano 14 kilometrów tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Przygotowano tu także kilkanaście kilometrów tras biegowych. Trasy narciarskie i biegowe są naśnieżane oraz oświetlone. Najdłuższa z nich ma 1900 m długości. Na terenie ośrodka znajduje się 12 wyciągów narciarskich i 9 kolejek krzesełkowych. 

Jeśli nigdy nie uczyłeś się jazdy na nartach, nie musisz się martwić - na terenie ośrodka do dyspozycji są wypożyczalnia oraz szkoły narciarskie, z których można korzystać, by nabyć potrzebne umiejętności. Znajdziemy tu również kilka punktów gastronomicznych i karczm regionalnych, które zapewnią odpoczynek i posiłek po aktywnym dniu. Poza tym możemy zajrzeć do Snowparku, jednego z największych w kraju, z różnego rodzaju przeszkodami i skocznami dla zaawansowanych i początkujących.

Ceny karnetów do sprawdzenia tutaj.