Polana Szymoszkowa zimą

Widokowa kolej linowa, luksusowy hotel czy kąpielisko geotermalne - to tylko niektóre z atrakcji, jakie proponuje odwiedzającym kompleks Polana Szymoszkowa. Przede wszystkim jest tu jednak ośrodek narciarski, którego stoki zapewniają widok na panoramę Tatr z Giewontem na czele.

Narciarze mają do dyspozycji trasę o długości 1342 m. Średnie nachylenie stoku wynosi 20% - jest to więc trasa łatwa, z której mogą korzystać osoby dopiero chcące opanować jazdę na nartach. 

Na terenie ośrodka znajdują się dwie kolejki - mała i duża. Wjazd dużą kolejką (która posiada kopułę ochronną przed deszczem i śniegiem) na szczyt trwa około 6 minut. Jej zdolność przewozowa, czyli ilość osób, jaka może się nią dostać na górę w ciągu jednej godziny, wynosi 3000. Wjeżdżający nią to przeważnie turyści chętni oglądać widoki lub osoby wprawniejsze w jeździe na nartach czy też na snowboardzie.

Gdy skorzystamy z małej kolejki, będziemy mogli rozpocząć zjazd po około 3,5 minutach jazdy. Powodem tego jest fakt, iż obsługuje ona tylko dolną część stoku - to propozycja dla adeptów zimowych sportów, którzy dopiero szkolą swoje umiejętności. Istniejący tam KidsPark Szymoszkowa to osobne miejsce, które zostało przygotowane dla dzieci chcących rozpocząć przygodę z jazdą.

Na terenie ośrodka możemy wypożyczyć cały potrzebny sprzęt i umówić siebie lub nasze dziecko na naukę z instruktorem.

Po aktywnym dniu odpoczynek i posiłek może zapewnić jedna z trzech znajdujących się tu karczm regionalnych.

Ceny karnetów do sprawdzenia tutaj