Stacja narciarska Jurgów Ski

Tuż przy granicy ze Słowacją, u stóp Tatr Bielskich, w spiskiej wsi Jurgów, znajduje się stacja narciarska oferująca moc atrakcji dla narciarzy i snowboardzistów znajdujących się na różnym poziomie zaawansowanie.

Do stacji narciarskiej docieramy identycznie jak do dawnego przejścia granicznego w Jurgowie-Podspadach, czyli za Białką Tatrzańską skręcając na rondzie w lewo, na drogę krajową nr 49. W ośrodku zastaniemy 2 koleje krzesełkowe i 4 orczyki. Krzesełka mają długość 760 i 750 m, łącznie wywożąc na szczyt 4800 osób w ciągu godziny. Ofertę uzupełnia jeden duży, 640-metrowy orczyk i trzy mniejsze, przeznaczone dla osób uczących się jeździć.

W Jurgowie do dyspozycji mamy trasy o wszystkich kolorach. Wzdłuż krzesełka "A" prowadzi trudna, czarna trasa, z której korzystać powinni zaawansowani narciarza. Obok drugiego krzesełka poprowadzony trasę czerwoną, o średnij poziomie trudności. Wzdłuż najdłuższego orczyka przebiega trasa niebieska - łatwa, a przy małych orczykach, trasy zielone - bardzo łatwe. Trzeba przyznać, że oferta jest bardzo urozmaicona.

Uzupełnia ją możlwiość wypożyczenia nart lub wynajęcia instuktora. Jest także gdzie zjeść i przenocować. Cena całodziennego karnetu w wysokim sezonie to 99 zł.