Mięguszowiecki Szczyt Wielki

Chociaż w polskich Tatrach mamy naprawdę dużo wyznakowanych ścieżek, istnieje możliwość wybrania się na pozaszlakową wycieczkę. Nie wszystkie z nich wiążą się z arcytrudną wspinaczką, lecz dobra forma oraz brak lęku wysokości jest tu konieczny. Pamiętajmy także, że każde takie wyjście należy zarejestrować przez stronę Tatrzańskiego Parku Narodowego. W naszym artykule znajdziecie kilka propozycji ciekawych wypraw poza szlakiem.

Wycieczka na Niżnie Rysy od Buli pod Rysami

Ciekawa alternatywa dla wycieczki na Rysy. Droga nie jest bardzo trudna, więc stanowi świetną propozycję dla osób zaczynający dopiero przygodę z wyjściami pozaszlakowymi. Miejscami skała może być jednak dość krucha.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Mięguszowiecki Szczyt Czarny

Ciekawy pomysł na przedłużenie wycieczki na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem. Szczyt znajduje się całkiem blisko i wejście tam nie powinno sprawić trudności osobom, które dobrze radzą sobie z najtrudniejszymi szlakami w Tatrach. Na drodze ustawiono dużą liczbę kamiennych kopczyków, które ułatwiają orientację w terenie.

Pełny opis wycieczki

 Wycieczka na Mięguszowiecki Szczyt Wielki Drogą po Głazach

Drugi co do wysokości szczyt w Polsce to łakomy kąsek dla każdego miłośnika Tatr. Droga po Głazach to jeden z najłatwiejszych wariantów wejścia na ten wierzchołek. Trzeba przy tym pamiętać, że „najłatwiejszy” nie znaczy łatwy. Drogę cechuje duża ekspozycja oraz może nastręczyć problemów z orientacją w terenie. Warto mieć także opanowane podstawy w zakresie asekuracji liną.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Cubrynę przez Hińczową Przełęcz

Cubryna to miejsce, w którym od grani głównej odchodzi odnoga, kończąca się majestatycznym Krywaniem. Często można w tym rejonie spotkać taterników, wspinających się trudniejszymi drogami. Samo wyjście na Cybrynę przez Hińczową Przełęcz nie stanowi wielkiego problemu dla doświadczonych turystów.

Pełny opis wycieczki