busy w Zakopanem

Wiele osób, które przybywają do Zakopanego, nie posiada auta i korzysta z busów, by dotrzeć na szlak. Prezentujemy rozpiskę, dzięki której poznacie wszystkie szczegóły odnośnie funkcjonowania busów na terenie Zakopanego i okolicznych miejscowości.

Rozkład jazdy busów w Zakopanem

Cennik busów

Do Palenicy - 10 zł
Do Kuźnic - 3 zł
Do Doliny Kościeliskiej - 5 zł
Do Doliny Chochołowskiej - 6 zł
Do Doliny Strążyskiej - 5 zł

Nie ma podziału na bilety ulgowe i bilety normalne. Wszystkie przejazdy są w tej samej cenie. Płatności dokonuje się przy wysiadaniu, wyłącznie gotówką - najlepiej odliczoną.

Miejsce odjazdu busów

Busy odjeżdzają z dworca w Zakopanem. Należy podejść na odpowiednie stanowisko i poczekać, aż któryś z busów przyjedzie. Bardzo często kierowcy zachęcają do przejazdu i reklamują swoje usługi, zdarza się nawet, że podchodzą i pytają turystów, czy nie potrzebują podwiezienia. 

Godziny odjazdów są nieregularne, a rozkłady często bywają trudne do rozczytania. Region jest jednak dobrze skomunikowany, więc osoby, które nie posiadają auta, nie powinny mieć problemów z dotarciem na początek obranego za cel szlaku.

Uwaga! Portal Tatrzański nie udziela informacji telefonicznej ani mailowej o rozkładach busów! Wszelkie pytania należy kierować do Informacji Turystycznej w Zakopanem, tel. 18 201 22 11.