Polisa turystyczna

Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, a z całego świata płyną niepokojące wieści o stałym wzroście zachorowań. Ludzie jednak są wymęczeni początkiem roku 2020 i obostrzeniami, które nałożył na nas rząd. Maseczki, zamrożenie gospodarki, problemy finansowe wielu firm oraz gospodarstw domowych dały się we znaki i nadwyrężyły nasz spokój ducha. W związku z nadchodzącymi wakacjami wielu z nas planuje wypoczynek poza granicami Polski i oderwanie się od obecnej sytuacji. Czy to jednak dobry pomysł? Co z polisą turystyczną? Czy chroni przed konsekwencjami zakażenia koronawirusem?

Wyjeżdżasz na wakacje – wykup polisę turystyczną

Najlepszym miejscem na znalezienie dopasowanej do Twoich potrzeb polisy turystycznej jest Internet. Nie musisz stać w kolejkach, kontaktować się z agentami ubezpieczeniowymi i podróżować od biura do biura. Wszystko masz w jednym miejscu. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z jednego z kalkulatorów ubezpieczeń. Dzięki tym narzędziom w bardzo szybki sposób dotrzesz do długiej listy ofert przygotowanych na podstawie danych, które wprowadziłeś. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie za granicą na https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/

Na co w obecnej sytuacji zwrócić uwagę przy wyborze polisy turystycznej?

1. Pierwszym i najważniejszym elementem każdej polisy jest zwrot kosztów leczenia poza granicami kraju. Jeśli podczas urlopu Twój stan zdrowia się pogorszy i będziesz zmuszony do skorzystania z opieki medycznej, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty. Pamiętaj jednak, by sprawdzić, jak ubezpieczyciel odnosi się do koronawirusa i czy przewiduje pomoc finansową w przypadku, gdy zarazisz się tym groźnym wirusem. Jeśli w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy) nie znajdziesz żadnej informacji, oznacza to, że polisa może nie chronić Cię przed finansowymi konsekwencjami zakażenia. W takiej sytuacji powinieneś zainteresować się innym ubezpieczeniem.

2. OC – jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z odszkodowaniami. Ważne jest tylko podpisanie z poszkodowanymi stosownego porozumienia.

3. NNW – w sytuacji, gdy podczas urlopu Twój stan zdrowia, w wyniku wypadku lub innego nieszczęśliwego zdarzenia się pogorszy, ubezpieczyciel wypłaci Ci rekompensatę, którą będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. 

4. Ochrona bagaży – jeśli Twój bagaż zaginie lub zostanie skradziony, firma ubezpieczeniowa zwróci Ci część poniesionych kosztów. Pamiętaj, tylko by zbierać rachunki ze sklepów, które będą stanowić dowód zakupów. O utratę bagażu łatwo jest w dużych skupiskach ludzkich. Uważaj szczególnie na lotniska i dworce. Miej też plecaki na oku, stojąc w kolejkach do atrakcji.

5. Zwrot kosztów przy rezygnacji z wyjazdu – czasami nawet najlepiej zaplanowane wakacje muszą zostać odwołane. W takiej sytuacji towarzystwo zwróci Ci część kosztów. Warunkiem jest jednak fakt, by rezygnacja nie wynikała z Twojego celowego działania. 

Nie idź na łatwiznę

Dobrze wybrane ubezpieczenie wakacyjne może ochronić Cię przed finansowymi konsekwencjami niespodziewanych zdarzeń. Żeby jednak to było możliwe, musisz zwrócić uwagę na kilka elementów, które znajdziesz nieco wyżej. Nie kupuj też pierwszej lepszej polisy, tylko dlatego, że chcesz już mieć to za sobą. Skorzystaj z naszego rankingu ubezpieczeń i wybierz rozwiązanie, które jest najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Ranking znajdziesz tutaj: https://www.polisaturystyczna.pl/ranking.