Odzież turystyczna Sportano

Nadchodząca wiosna z pewnością zachęci wiele osób do wybrania się na górskie szlaki. Warto jednak pamiętać, że w tym czasie pogoda bywa szczególnie niestabilna. Dlatego aby każda wyprawa była bezpieczna i zakończyła się jedynie pozytywnymi wspomnieniami, należy wyposażyć się w wysokiej jakości odzież turystyczną.

Wycieczka w góry to niemal zawsze dobry pomysł. Zwłaszcza w polskie Tatry, które od lat urzekają swoim pięknem i niepowtarzalnym klimatem. Jednak każda droga na szczyt wymaga nie tylko odwagi, ale również odpowiedniego przygotowania. Jeśli wyprawa ma być krótka, ekwipunek turysty nie musi być duży. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o najważniejszych elementach, które mogą uratować zdrowie lub nawet życie. Odzież turystyczna w Sportano to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie niezbędne produkty na każdą podróż.

Zestaw odpowiedzialnego turysty

Wybierając się w góry należy zadbać o wysokiej jakości buty turystyczne. Przede wszystkim muszą być dostosowane do pory roku. Wysokie, zapewniające lepszą stabilność lub niskie, gwarantujące nieco większą swobodę ruchu. Koniecznie wyposażone w amortyzujące podeszwy (np. Vibram), wygodne systemy sznurowania i anatomiczne wkładki (np. DAS Light). Tylko profesjonalne buty turystyczne zabezpieczą przed poślizgnięciem lub bolesnym upadkiem, a także ochronią stawy przed zbytnim przeciążeniem.

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia jest kurtka turystyczna. Warto postawić na modele z membraną GORE-TEX. To technologia świetnie chroniąca przed silnym wiatrem czy marznącym deszczem. Jest wodoodporna, a jednocześnie zapewnia odpowiednią wentylację. Wysokiej klasy kurtka turystyczna czy do trekkingu powinna mieć możliwość regulacji kaptura oraz ściągaczy przy rękawach i w pasie. Takie rozwiązanie gwarantuje optymalne dopasowanie i pełny zakres ruchów.

Te produkty to z pewnością podstawa wyposażenia turysty. Warto uwzględnić również zakup nieprzemakalnych spodni oraz polarów i koszulek turystycznych wykonanych z oddychających materiałów. Dobrym wyborem będzie również specjalistyczna bielizna termoaktywna i ocieplane skarpety (np. z wełną Merino), które zagwarantują utrzymywanie odpowiedniej temperatury działa. W bardzo słoneczne lub wyjątkowo chłodne dni należy zaopatrzyć się również w profesjonalne czapki lub chusty turystyczne, chroniące głowę przed przegrzaniem lub przemarznięciem.

Sportano, czyli wygodne i szybkie zakupy

Wyprawa zaplanowana na najbliższy weekend? To żaden problem. Wszystkie zamówienia w sklepie sportowym Sportano przygotowane są do wysyłki w maksymalnie 24h. Jeśli wartość zakupów przekroczy 150 zł, przesyłka kurierska jest całkowicie darmowa. W przypadku zmiany decyzji istnieje możliwość bezpłatnego zwrotu całości lub części zamówienia w ciągu 30 dni. Sportano to idealne miejsce dla każdego turysty!