Dolina Pięciu Stawów w Tatrach

Tatry są pełne spektakularnych szlaków, z których panoramy zapierają dech w piersiach. W naszym artykule skupimy się na kilku z nich, które ze względu na szczególne walory są godne polecenia nawet najwybredniejszym łowcom widoków.

Wycieczka na Rysy

W drodze na najwyższy wierzchołek w Polsce miniemy przepiękne otoczenie Morskiego Oka oraz Czarnego Stawu pod Rysami. Jednak najlepszy jest sam punkt kulminacyjny. Chyba nie ma drugiej takiej góry w Tatrach, z której zobaczymy tak rozległą panoramę! Mowa o widoku na ponad 100 tatrzańskich szczytów. To chyba stanowczo przemawia za tym, aby udać się na Rysy!

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch

Droga na popularny „Szpiglas” to gratka dla osób, które wybierając się w góry stawiają przede wszystkim na widoki. W końcu ze szlaków na ten szczyt możemy przyjrzeć się zarówno rejonowi Rysów i Mięguszowieckich Szczytów, ale także wschodniej grani Świnicy, przez którą biegnie słynna Orla Perć. Ponadto naszym oczom ukaże się Dolina Pięciu Stawów oraz rozległa część Tatr po słowackiej stronie

Pełny opis wycieczki

Wycieczka Orlą Percią

Wiele mówi się o tym, jak wielkim wyzwaniem jest Orla Perć. Zapomina się jednak bardzo często o jej walorach widokowych. W końcu w trakcie przejścia legendarnym szlakiem można nacieszyć się cudownym widokiem na otoczenie Hali Gąsienicowej oraz Doliny Pięciu Stawów Polskich! Długość drogi sprawia, że możemy przyjrzeć się tatrzańskim szczytom z różnych kątów, co nadaje dodatkowego smaku takie wyprawie.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Czerwone Wierchy

Absolutny klasyk! Z Czerwonych Wierchów przede wszystkim możemy doskonale zobaczyć różnice w budowie geologicznej Tatr Wysokich oraz Tatr Zachodnich. Z jednej strony drapieżne turnie, zaś z drugiej łagodne granie – takie są właśnie nasze Tatry! Z trasy możemy także przyjrzeć się Beskidom z Babią Górą na czele.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Wołowiec

Dumnie górujący nad Doliną Chochołowską szczyt oferuje świetne widoki na Tatry Zachodnie. Tuż pod nosem będziemy mieć chociażby groźną grań Rohaczy! Ponadto dostrzeżemy stąd Bystrą czy Starorobociański Wierch. Sam szlak na Wołowiec także oferuje mnóstwo uciechy dla oczu.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Gęsią Szyję

Stanowczo najłatwiejsza z wymienionych tutaj propozycji. Dostać się na Gęsią Szyję jest bardzo łatwo, a po drodze przyjdzie nam przejść chociażby słynną Rusinową Polanę, gdzie czekają nas nieziemskie widoki. Wycieczka w ten rejon to okazja, aby przy zdecydowanie mniejszym nakładzie sił (w porównaniu do wycieczki na dwutysięczniki) zobaczyć niesamowite panoramy, obejmujące Tatry Wysokie i Bielskie.

Pełny opis wycieczki