Polana Chochołowska o świcie

Tatry to nie tylko wędrówki wysokogórskimi perciami, od których mniej wprawnym turystom może zakręcić się w głowie. Nasze ukochane góry oferują także wspaniałe spacery znacznie łatwiejszymi szlakami, na których odnajdą się początkujący turyści. W naszym artykule znajdziesz propozycję nieco spokojniejszych wycieczek na letnią porę.

Wycieczka na Gęsią Szyję

Wspaniała propozycja dla spragnionych przepięknych widoków. W trakcie naszej wędrówki zajrzymy m.in. na słynną Rusinową Polanę, skąd rozciąga się niesamowita panorama na Tatry Wysokie oraz Bielskie. Z kolei z samej Gęsiej Szyi możemy przyjrzeć się dwóm potężnym masywom – Wołoszynowi oraz Koszystej. Taka trasa na pewno przypadnie do gustu zarówno bardziej, jak i mniej doświadczonym turystom.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka przez Halę Gąsienicową do Starej Roztoki

Chyba każdy z Was słyszał o Hali Gąsienicowej i zna otaczające ją szczyty. Jednak mało kto wie, że prowadzi stamtąd bardzo ciekawy szlak w stronę Starej Roztoki. Ta trasa może ustępuje innym miejscom pod względem widoków, ale uczęszcza tam naprawdę niewielu turystów. Idealna propozycja dla osób, szukających w górach trochę ciszy.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka Doliną Kościeliską nad Smreczyński Staw

Jedna z najsławniejszych dolin w całych Tatrach gwarantuje liczne atrakcje. Miłośnicy jaskiń znajdują tu dla siebie spore pole do popisu (udostępniono tu dla turystów kilka jaskiń do zwiedzania), zaś spragnieni wędrówek w wyższe rejony mogą stąd udać się chociażby na Bystrą – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich. Jednak sam spacer po Dolinie Kościeliskiej to świetny sposób na miłe spędzenie dnia. Warto tam zajrzeć do klimatycznego schroniska na Hali Ornak oraz odpocząć przy uroczym Smreczyńskim Stawie.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka na Polanę Chochołowską

Absolutny klasy wśród tatrzańskich wycieczek – i to nie tylko wczesną wiosną, kiedy kwitną krokusy! Latem jest tam niemniej pięknie! Właśnie w tym miejscu możemy zobaczyć kulturowy wypas owiec, a smakosze mają okazję spróbować słynnych przetworów z mleka owczego (m. in. oscypków lub żętycy), które sprzedawane są w przydrożnych szałasach. Z Polany Chochołowskiej roztacza się wspaniały widok m.in. na Wołowiec lub Kominiarski Wierch.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka do Doliny Kieżmarskiej

Nie ma chyba osoby, która będąc chociaż raz nad Zielonym Stawem Kieżmarskim, nie zapragnie tam powrócić. Dolina Kieżmarska to w końcu jedno z najpiękniejszych miejsc po słowackiej stronie Tatr. Zachwyt wzbudza tam nie tylko widok majestatycznej ściany Małego Kieżmarskiego Szczytu (900 m wysokości!), ale także rewelacyjne schronisko, gdzie strudzeni marszem możemy zakosztować przysmaków słowackiej kuchni.

Pełny opis wycieczki

Wycieczka Doliną Rohacką nad Rohackie Stawy

Miejsce położone w cieniu niesamowitej grani Rohaczy. Rohackie Stawy to świetnie miejsce, aby zatrzymać się na krótszą lub dłuższą chwilę i zachwycić pięknem tamtejszej przyrody. Chętni mogą zajrzeć do pobliskiej Tatliakowej Chaty, w której często jest jednak bardzo tłoczno.

Pełny opis wycieczki