szlaki w Tatrach dla dzieci 3 - 5 lat

Zaszczepienie pasji w dzieciach jest bardzo ważne. Przedstawiamy propozycję pięciu wycieczek w Tatry, na które można zabrać już trzylatki. 

Morskie Oko 

Wycieczka bez trudności technicznych. Szlak prowadzi drogą asfaltową. Można urozmaicić drogę poprzez "leśne skróty", na których zamist asfaltu są kamienie. Morskie Oko to jedno z najpiękniejszych górskich jezior. Jeśli dzieci będą chciały więcej, można obejść z nimi staw dookoła i dodatkowo wejść nad Czarny Staw.

Pełny opis wycieczki

Polana Chochołowska

Warta odwiedzenia zwłaszcza wiosną, gdy pod schroniskiem masowo pojawiają się bajecznie piękne krokusy. Choć to najdłuższa polska dolina, suma pokonanego przewyższenia nie jest duża, dlatego śmiało można iść nam z najmłodszymi dziećmi.

Pełny opis wycieczki

Rusinowa Polana 

W pobliżu Rusinowej Polany znajduje się słynne sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Łatwa dostępność i piękne panoramy to tylko jedne atutów tego miejsca (widać z niej między innymi Lodowy Szczyt). W jednym ze stojących na polanie szałasów można zakupić oscypki i innych góralskie specjały. 

Pełny opis wycieczki

Doliną Kościeliską nad Smreczyński Staw

Szlak prowadzi leśną ścieżką, więc wędrówka jest łatwa i przyjemna. Znad brzegu Smreczyńskiego Stawu roztacza się widok na Bystrą – najwyższy szczyt Tatr Zachodnich. Co ciekawe, dawniej górale wierzyli, że to jezioro nie ma dna. 

Pełny opis wycieczki

Popradzki Staw

To propozycja wycieczki na słowacką stronę Tatr.  Przy Schronisku nad Popradzkim Stawem krzyżują się szlaki ze Szczyrbskiego Jeziora, Magistrala Tatrzańska i szlak na Rysy. Co ciekawe, niebieskim szlakiem nad Popradzki Staw można dojść nie tylko na piechotę, ale i dojechać rowerem.

Pełny Opis wycieczki