Orla Perć w Tatrach

Polskie Tatry Wysokie to miejsce wprost spektakularne! Zapraszamy Cię zatem na wyprawę, w trakcie której przejdziesz najtrudniejszymi szlakami w tym paśmie. To zaś w towarzystwie wykwalifikowanego przewodnika, który zadba o Twoje bezpieczeństwo. Rysy, Orla Perć oraz Mięguszowiecka Przełęcz pod Chłopkiem – te legendarne miejsca są już na wyciągnięcie Twojej ręki. Wybierz się więc z nami na Letni Obóz Wędrowny po Tatrach Wysokich.

Któż z nas nie wzdycha na widok majestatycznego krajobrazu najwyższych gór w Polsce? Tamtejsze szlaki stanowią ogromne wyzwanie i są niezwykle kuszące dla każdego turysty. W trakcie naszej wyprawy po Tatrach latem masz okazję przejść je bezpiecznie. Zaopiekuje się Tobą prawdziwy fachowiec w osobie naszego przewodnika. Zapewnimy Ci także niezbędny sprzęt do autoasekuracji, czyli kask, uprząż i lonżę. Dzięki temu najtrudniejsze odcinki szlaków nie będą nam tak straszne, jak mogłyby się wydawać.

Podczas obozu zajrzymy w niesamowicie ciekawe miejsca. Aby urozmaicić ofertę, przygotowaliśmy dwa warianty naszej wielodniowej wycieczki po Tatrach! Zarówno w jednym i drugim czekają nas noclegi w klimatycznych schroniskach - dzięki nim poczujesz jeszcze lepiej niepowtarzalną atmosferę wędrówki.

W pierwszy wariancie zaczniemy w rejonie słynnego Morskiego Oka. Na pierwszy ogień udamy się na Mięguszowięcką Przełęcz pod Chłopkiem, czyli drugi najtrudniejszy szlak w polskich Tatrach! Następnego dnia zmierzymy się z drogą na Rysy. Dwie pierwsze noce spędzimy w słynnym schronisku nad Morskim Okiem. Trzeciego dnia ruszymy w kierunku Hali Gąsienicowej (przejdziemy chociażby przez oszałamiającą Dolinę Pięciu Stawów). Tam czekają nas dwa noclegi w popularnym schronisku Murowaniec. Będzie to nasza baza wypadkowa na kolejne niezwykłe szlaki. Pierwszym z nich będzie słynna Orla Perć! Razem z naszym przewodnikiem będziesz mieć okazję sprawdzić swoje siły na tej legendarnej drodze. Ostatniego dni ruszymy na Kościelec – czeka nas zatem świetne zwieńczenie obozu.

W drugim wariancie dwa pierwsze dni wyglądają tak samo. Różnice zaczynają się od trzeciego dnia. Wówczas ruszymy ze schroniska nad Morskim Okiem (gdzie będziemy nocować przez pierwszą część obozu) i udamy się najpierw na Wrota Chałubińskiego, zaś następnie na Szpiglasowy Wierch, skąd zejdziemy do Doliny Pięciu Stawów. Tam też będziemy spać przez kolejne dwie noce. Pobyt w tamtejszym schronisku na pewno przypadnie Ci do gustu. Mówimy w końcu o jednym z najbardziej kultowych obiektów w całych Tatrach! Po pierwszym noclegu w tym miejscu ruszymy na Orlą Perć. Ostatnim dniem będzie wycieczka z Zawratu na Świnicę, skąd później udamy się przez Kasprowy Wierch do zakopiańskich Kuźnic, gdzie zakończymy obóz.

Podczas wycieczki towarzyszyć Ci będą inni uczestnicy wyjazdu, którzy – podobnie jak Ty – uwielbiają góry! Jesteśmy przekonani, że nawiążecie naprawdę przyjazne relacje. Nasza grupa będzie dość mała – z przewodnikiem to tylko sześć osób. Właśnie w tak kameralnym gronie najwięcej skorzystasz z obozu. Po drodze przewodnik na pewno opowie Ci niejedną historię na temat mijanych zakątków i opisze obserwowane panoramy, które wprost zapierają dech w piersiach.

Nasz obóz tatrzański jest wymagający kondycyjnie. Należy być gotowym na maszerowanie z ciężkim plecakiem na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. Oczywiście takie trasy, jak szlak na Rysy czy Orlą Perć pokonywamy „na lekko” (zbędny ekwipunek zostawimy w schronisku), jednak w trakcie przejścia z Morskiego Oka do Doliny Pięciu Stawów przez Szpiglasową Przełęcz (2110 m n.p.m) będziemy musieli dźwigać cały nasz ekwipunek. Należy także nie mieć lęku wysokości - podczas wycieczki nieraz zmierzymy się z dużą ekspozycją.

Obozy po Tatrach Wysokich organizujemy od lipca do września. Nie przegap zatem szansy na przejście najpiękniejszych szlaków w tym paśmie górskim! Taką przygodę zapamiętasz na zawsze!

Zobacz szczegóły oferty