Sete Cidades i Azory

Azory, czyli Hawaje Europy, to olśniewająco piękny archipelag na Oceanie Atlantyckim. Jest to miejsce zachwycające bujnią zielenią oraz wspaniałą aurą. Jeśli już czujesz się zaintrygowany tym opisem, nasz wyjazd z przewodnikiem na Azory na pewno przypadnie Ci do gustu. Razem zajrzymy do najciekawszego zakątka tego rejonu – na cudowną wyspę São Miguel!

Już samo określenie „Hawaje Europy” może nam sporo powiedzieć o tym miejscu. Na Azorach niepodzielnie króluje wyjątkowa i egzotyczna roślinność, a spektakularny krajobraz może przyśpieszyć bicie serca. Klimat jest tu niezwykle przyjazny – jest ciepło przez zdecydowanie większą część roku. Nasz plan opracowaliśmy tak, aby nie pominąć niczego ważnego! Zobaczymy między innymi bajecznie piękne jeziora Sete Cidades oraz przespacerujemy się niezwykłymi ogrodami Parque Terra Nostra. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zabrali Was na najwyższy szczyt wyspy. Mowa o niezwykłym Pico da Vara. Co prawda, to tylko 1103 m n.p.m., ale magiczne otoczenie tego miejsca ciężko porównać z czymkolwiek innym.

Nasza wyprawa jednak to nie tylko trekking! Nie zabraknie oczywiście czasu na relaks na plaży lub kąpiel w naturalnych basenach termalnych. Ponadto zobaczymy, jak żyją i pracują sympatyczni mieszkańcy São Miguel. Będziemy mieć okazję odwiedzić wytwórnię malowanej ceramiki, zobaczyć plantację herbaty i zajrzeć na lokalne targi z egzotycznymi owocami. Spróbujemy również innych rzeczy, z których słyną Azory. Mowa o fantastycznej kuchni oraz lokalnych specjałach, jak np. nalewka z ananasa. Tego jeszcze nie kosztowałeś!

Każdy uczestnik naszego wyjazdu będzie mógł sam wybrać, skąd chce się udać na Azory. Nasz przewodnik odbierze Cię z lotniska na São Miguel. Niemniej, jeśli nie masz czasu szukać biletów, wyślemy Ci propozycję lotu w obydwie strony.

Nasz nocleg to kolejny mocny punkt wyjazdu. To wygodny dom, który będzie całkowicie do naszej dyspozycji. To świetne miejsce na odpoczynek po intensywnym dniu pełnym atrakcji. Jest również bardzo komfortowo położony. Znajduje się w centrum Ponta Delgada, czyli stolicy autonomii Azorów. W sąsiedztwie nie brak sklepów lub restauracji.

Nasz wyjazd na Azory został zaplanowana z myślą o każdym. Nie będziemy pokonywać wielu przewyższeń ani przemierzać bardzo długich tras. Dobrze jest jednak zadbać o formę, gdyż dzięki temu będziesz mieć więcej radości z wycieczki.

Wyjazdy na São Miguel organizujemy we wrześniu oraz październiku. Kiedy w Polsce zaczyna się jesień, na Azorach w dalszym ciągu jest wiosennie i ciepło. Daj sobie zatem szansę na przeżycie wakacji marzeń i rusz z nami na Hawaje Europy! Zobacz, że trekking na Azorach to coś, czego szukałeś!

Zobacz szczegóły oferty