Wycieczka na Rysy

Możliwe, że zadajesz sobie pytanie – czy wybrać wycieczkę po polskich czy słowackich Tatrach? Dłużej nie musisz się zastanawiać! Mamy na to odpowiedź w postaci Polsko-Słowackiego Obozu Wędrownego po Tatrach Wysokich. Podczas tej wyprawy zobaczysz najpiękniejsze zakątki po północnej oraz południowej stronie najwyższych gór w Karpatach.

Naszym obozem po polskich i słowackich Tatrach wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu osób. W końcu i w pierwszej, jak i drugiej części jest naprawdę pięknie – i to chcemy Ci pokazać! Czy jest to możliwe podczas niespełna tygodniowej wycieczki? Jedno jest pewno - te kilka dni w Tatrach Polskich i Słowackich na zawsze pozostaną w Twoich wspomnieniach!

Już pierwszego dnia naszego obozu będzie naprawdę ciekawie. Wejdziemy bowiem na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem, czyli drugi najtrudniejszy szlak w polskich (a może nawet całych) Tatrach. Po takiej wycieczce udamy się na nocleg do schroniska nad Morskim Okiem. Kolejnego dnia ruszymy na Szpiglasowy Wierch, skąd zejdziemy do przepięknej Doliny Pięciu Stawów i wrócimy na nocleg przez Świstówkę Roztocką. W dniu trzecim udamy się już na Słowację. I to nie byle jakim szlakiem! Czeka nas bowiem droga przez Rysy. Po osiągnięciu najwyższego wierzchołka w Polsce zejdziemy do Szczyrbskiego Jeziora, czyli naszej bazy wypadowej na następne dwa dni.

Podczas drugiej części obozu, czyli wycieczki po najpiekniejszych górach Słowacji, jakimi bez wątpienia są Tatry, zdobędziemy dwa, absolutnie cudowne punkty. Pierwszym będzie Czerwona Ławka, na którą udamy się otwartą kilka lat temu via ferratą. W trakcie tego dnia czeka nas niesamowita atrakcja w postaci przejazdu kultową elektriczką oraz wjazdu kolejką na Smokowieckie Siodełko (czasem zwanego „słowacką Gubałówką”). Zaś samo przejście ferratą – to jest coś!

W ostatnim dniu udamy się na narodową górę Słowaków – Krywań. Z samego wierzchołka będziemy mogli przyjrzeć się miejscom, które udało się nam pokonać podczas wyprawy. To będzie świetne podsumowanie wyjazdu! Po zakończeniu wycieczki wrócimy taksówkami (zostaną zapewnione przez nas) na Łysą Polanę, czyli punkt startowy obozu.

Grupa razem z przewodnikiem będzie liczyć sześć osób. Doświadczenie pokazuje, że w tak kameralnym zespole jest nie tylko bezpieczniej, ale i bardziej komfortowo. Niewielka liczba uczestników na pewno sprzyja nawiązaniu przyjacielskich relacji pomiędzy nimi. Także przewodnik będzie mieć lepszą możliwość poświęcić każdemu należytą uwagę.

Aby dołożyć jeszcze więcej przyjemności z naszego obozu, noclegi zorganizujemy w dwóch niezwykle klimatycznych miejscach. Pierwszym z nich jest dobrze znane i lubiane schronisko nad Morskim Okiem. Drugim zaś przyjemny hotel w sercu Szczyrbskiego Jeziora – jednego z najsłynniejszych kurortów w całej Słowacji. Nie ma wątpliwości, że w trakcie wspólnych wieczorów spędzimy tam bardzo miło czas.

Obóz z całą pewnością jest wymagający kondycyjnie. Wejście z dużym plecakiem na Rysy to nie lada wyzwanie. Naturalnie, nie musisz być tytanem kondycji. Należy jednak być w stanie pokonywać szlaki zgodnie z czasami podanymi na znakach. Drugą kwestią jest odporność na ekspozycję. Będziemy pokonywać drogi, znajdujące się w czołówce najtrudniejszych szlaków w Tatrach. Wyjazd stanowczo nie jest wskazany osobom, mającym obawy przed wysokością i przestrzenią.

Nasz obozy odbywają się w okresie letnim. Daj się zaprosić na wędrówkę najpiękniejszymi szlakami przez Tatry Polskie i Słowackie! Przekonaj się, która strona bardziej przypadnie Ci do gustu.