Madera i Ocean Atlantycki

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie krainę, w której wiosna nie kończy się nigdy? Takie miejsce istnieje naprawdę, a jest nim rajska Madera na Oceanie Atlantyckim. Poznaj tę cudowną wyspę razem z nami i daj się pochłonąć egzotycznej zieleni!

Urlop na Maderze - czy nie brzmi to jak spełnienie marzeń? Słoneczna i ciepła wyspa to idealna propozycja dla spragnionych aktywnego odpoczynku. W trakcie naszego wyjazdu zobaczysz m.in. wspaniałe lasy wawrzynowe, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz wybierzesz się na wycieczkę na Pico Ruivo (1862 m n.p.m.), czyli najwyższy szczyt wyspy. Nie zabraknie także romantycznych zachodów słońca oraz spacerów klimatycznymi wybrzeżami. Będzie po prostu nieziemsko!

Zwiedzanie Madery to jednak nie tylko wycieczki w terenie. Wiemy, że atmosferę tej wyspy tworzą jej mieszkańcy oraz ich niezwykła kultura. Na pewno zajrzymy do najciekawszych i najbardziej zabytkowych miejscowości Madery. Do tego należy dodać świetną atrakcję w postaci zjazdu tradycyjnymi, maderskimi toboganami z góry Monte. Nie można zapomnieć także o tamtejszej kuchni oraz egzotycznych owocach, które można tu skosztować. Madera na pewno będzie rajem nie tylko dla oczu, ale i dla podniebienia. W końcu po solidnej wycieczce należy się pyszny posiłek, a my już wiemy, gdzie taki można tam dostać.

Na wyjazd lecimy samolotem. Sam możesz wybrać, jakim lotem oraz skąd chcesz się udać na Maderę – nasz przewodnik odbierze Cię z lotniska i dostarczy na miejsce noclegowe. Ze swojej strony wyślemy propozycję lotu, którym na Maderę dotrze przewodnik.

Nasz nocleg znajduje się w samej stolicy wyspy, czyli Funchal. Spać będziemy w komfortowym domu, który będzie wówczas całkowicie dla nas. W pobliżu nie brakuje sklepów czy restauracji. Jest to jedynie 20 kilometrów od lotniska, stąd zmęczeni lotem uczestnicy będą mogli szybko znaleźć się na miejscu i wypocząć przed pierwszym dniem poznawania Madery.

Mimo że większość dni wycieczkowych nie stanowi dużego wyzwania kondycyjnego, wyjścia na takie szczyty jak Pico Ruivo lub Pico Grande są dość wymagające. Warto zatem być dobrze przygotowanym do tego wyjazdu. Większość szlaków jest bardzo dobrze ubezpieczona, niemniej w niektórych miejscach ekspozycja może zrobić wrażenie. Warto zatem nie mieć lęku wysokości, aby w pełni cieszyć się takim trekkingiem.

Nasze wyjazdy organizujemy przez większą część roku (z wyłączeniem lata) – także zimą! Kiedy w Polsce mamy chłód, deszcz lub śnieg, na wyspie panują idealne warunki do wypoczynku. Przekonaj się sam o niezwykłości tego miejsca i wybierz się na naszą wycieczkę z przewodnikiem na Maderę!

Zobacz szczegóły oferty