Tatry Zachodnie zimą

Marzy Ci się wyprawa przez okryte śniegiem Tatry? A może chciałbyś do tego zapoznać się z zasadami zimowej turystyki? Nasz Zimowy Obóz Wędrowny będzie idealny dla Ciebie!

Tatry zimą nabierają niezwykłego uroku. Aż prosi się, aby ruszyć wówczas na ukochane szczyty lub przełęcze! Na naszym obozie spełnisz takie pragnienie przede wszystkim pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który zadba o Twoje bezpieczeństwo. Ale to nie wszystko - podzieli się z Tobą także wiedzą w zakresie turystyki zimowej. Tym samym jest to świetne połączenie wycieczki i kursu zimą po Tatrach. Wszystko to zapowiada naprawdę piękną przygodę!

Już pierwszego dnia naszego Zimowego Obozu Wędrownego przewodnik przedstawi Ci w formie przystępnego wykładu podstawowe informacje, które musi wiedzieć turysta, wybierający się zimą w Tatry. Następnego dnia udasz się w teren, gdzie już w praktyce zapoznasz się z zasadami zimowej turystyki. Dowiesz się, jak posługiwać się podstawowym sprzętem (raki, czekan oraz zestaw lawinowy). Wieczorem zaś – już w ciepłym pensjonacie – odbędzie się wykład o planowaniu zimowej wycieczki. Dużo? Nic się nie martw! Będziesz mieć okazję usystematyzować swoją wiedzę. W każdym z następnych dni czeka Cię rewelacyjna wycieczka po Tatrach zimą, w trakcie której zobaczysz, jak cenne są zdobyte umiejętności.

Nie musisz się martwić, jeśli nie byłeś wcześniej w Tatrach w tę porę roku. Nasz obóz to także zimowe wędrówki dla turystów bez doświadczenia. Warto być jednak gotowym na dość wymagające kondycyjnie trasy, które przyjdzie nam przemierzyć podczas obozu. Zimowe wycieczki są znacznie trudniejsze niż letnie, stąd obóz zalecany jest dla osób w dobrej formie, które są w stanie pokonywać latem szlaki, zgodnie z czasami, podanymi na mapie.

Perspektywa zimowych wędrówek może co prawda przerazić wizją niskich temperatur. Warto jednak mieć na względzie, że nasze obozowe dni będziemy kończyć w przytulnym i przede wszystkim ciepłym pensjonacie. Wieczory przy aromatycznej herbacie i w sympatycznym towarzystwie to chyba świetna nagroda za takie trudy. Chociaż użycie słowa „trudy” może wydawać się tu nieco nieadekwatne, gdyż wycieczki w takie rejony jak Czerwone Wierchy lub Starorobociański Wierch (mimo wymagającego charakteru) to ogromna przyjemność.

Nasze Zimowe Obozy Wędrowne odbywają się od grudnia aż do połowy kwietnia. Przekonaj się zatem sam, jak piękne są Tatry zimą i zapisz się na wycieczkę razem z nami!

Zobacz szczegóły oferty

Zobacz poniżej, jak wyglądają ćwiczenia z hamowania czekanem: