Tatry Wysokie w Słowacji

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wspanałe są polskie Tatry. Warto jednak wiedzieć, że po słowackiej stronie jest równie cudownie! Masz niebywałą szansę się o tym przekonać! To wszystko na naszym letnim obozie wędrownym po Tatrach Słowackich.

Południowa strona Tatr jest zdecydowanie mniej znana polskim turystom. A jest tam naprawdę przepięknie! Z każdym kolejnym wyjściem w Tatry Słowackie odkrywa się w nich coraz to więcej uroku. Na pewno przekonasz się o tym na naszym obozie! Odbędziesz chociażby wycieczkę na Krywań – górę, będącą symbolem Słowacji! Ponadto czekają Cię inne piękne punkty, jak Koprowy Wierch lub Sławkowski Szczyt. Na pewno nie zabraknie okazji, aby ujrzeć najwyższe wierzchołki Tatr, takie jak Gerlach czy Łomnica! Dowiesz się ponadto mnóstwo ciekawostek, np. dlaczego jedna ze zdobywanych w trakcie obozu przełęczy nazywa się Polskim Grzebieniem. Nie zabraknie zatem wspaniałych wrażeń, ale i solidnej dawki wiedzy o tym paśmie górskim.

Obóz po Tatrach Słowackich to rewelacyjna okazja, aby zobaczyć, jak różni się chociażby nasze Zakopane od tatrzańskich kurortów po stronie naszego południowego sąsiada. Będziemy w końcu spać w lubianym wśród Słowaków Szczyrbskim Jeziorze. Nasz hotel z kolei położony jest w samym sercu tej miejscowość. Tym samym do sklepów lub restauracji będzie naprawdę blisko. Na pewno nie zabraknie okazji, aby wspólnie wyjść i spróbować słowackich specjałów w którejś z tamtejszych knajpek.

Co również ważne, przez większość dni nie będziemy musieli nigdzie podjeżdżać. Z naszego miejsca noclegowego bez problemu dotrzemy na własnych nogach w interesujące nas punkty. Tylko w dwa dni czeka nas przejażdżka kawałek od Szczyrbskiego Jeziora do innego słynnego kurortu, a mianowicie Starego Smokowca. Warto zaznaczyć, że będziemy poruszać się kultową elektriczką, czyli słynną koleją łączącą miejscowości na słowackim Podtatrzu. Sam przejazd to świetna atrakcja!

Zaplanowane trasy w większości nie przedstawiają trudności technicznych. Jedynie w dwóch miejscach napotkamy sztuczne ułatwienia w postaci łańcuchów. Nasze wycieczki będą jednak dość długie. Warto być dobrze przygotowanym kondycyjnie do obozu. Jeśli jednak pokonujesz szlaki zgodnie z czasami podanymi na mapach, powinieneś bez problemu sobie poradzić.

Obozy wędrowne po Tatrach Słowackich organizujemy w lipcu oraz sierpniu. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię na naszą wycieczkę z przewodnikiem na Słowację. Najpiękniejsze szlaki tego niezwykłego kraju czekają właśnie na Ciebie!

Zobacz szczegóły oferty