Via ferraty w Dolomitach

Via ferraty to niezwykle popularna forma turystyki górskiej. Jest idealna dla osób, spragnionych intensywniejszych wrażeń. Teraz masz okazję spróbować swoich sił na słynnych „żelaznych drogach”. Wybierz się zatem z nami na wyjazd na via ferraty w Alpy, a dokładniej magiczne Dolomity lub otoczenie cudownego Jeziora Garda.

Mające długą historię via ferraty pokochało już tysiące turystów. Są to skalne drogi, ubezpieczone stalowymi prętami. Ich pokonywanie odbywa się przy użyciu profesjonalnego sprzętu do autoasekruacji, który zabezpiecza przed upadkiem z wysokości. Z samego opisu można szybko wywnioskować, że jest to rewelacyjna rozrywka i doskonałe wyzwanie dla tych, którzy szukaja czegoś więcej niż zwykły trekking. Z kolei wybranie sie na via ferraty z przewodnikiem to świetny sposób, aby rozpocząć swoją przygodę bezpieczniej oraz wypracować właściwą technikę.

Masz niebywałą okazję spróbować swoich sił na naszym wyjeździe na via ferraty nad Jezioro Garda lub w Dolomity Centralne. Wybór "żelaznych dróg" jest tam niezwykle bogaty – od najłatwiejszych po bardziej wymagające. Nieważne, czy miałeś wcześniej styczność z via ferratami – nasze wyjazdy zawsze zaczynamy od szkolenia, prowadzonego przez przewodnika. Zademonstrowane zostanie, jak właściwie posługiwać się sprzętem ferratowym, który oczywiście Ci zapewnimy.

Na sam początek naszej przygody wybierzemy jedną z łatwiejszych dróg. Kolejne stopnie trudności będą już wybierane w zależności, jak dobrze uczestnicy radzą sobie podczas takiej wspinaczki. W końcu chodzi o to, aby każdy czuł się pewnie i komfortowo. W tym celu nad Twoim bezpieczeństwem cały czas będzie czuwać nasz przewodnik. Samych uczestników wyjazdu będzie tylko szóstka (poza przewodnikiem). Właśnie w tak małych zespołach można najbardziej skorzystać z wyjazdu.

Aby skutecznie radzić sobie na via ferratach należy być w dobrej formie oraz nie mieć lęku przestrzeni. Bardzo ważna jest siła nie tylko w nogach, ale również w rękach. Nie trzeba być w formie takiej jak profesjonalny sportowiec, warto jednak znać możliwości swojego organizm i być oswojonym z ekspozycją. Dodamy także, że dłuższe podejścia do miejsc startowych ferrat czekają nas w Dolomitach, zaś znacznie krótsze nad Gardą.

Poza atrakcjami na via ferratach spędzimy miło czas, podziwiając cudowną okolicę. Będąc we Włoszech nie można także zapomnieć o zajrzeniu do lokalnych restauracji oraz spróbowaniu przepysznych specjałów tamtejszej kuchni. W rejonie naszego pobytu nie zabranie klimatycznych knajpek. Na obydwu wyjazdach – czy to nad Jeziorem Garda, czy w Dolomitach – będziemy spać w komfortowych i świetnie zlokalizowanych hotelach. W najbliższych sąsiedztwie nie zabraknie sklepów lub miejsc, w których można skosztować włoskich przysmaków. To wszystko prezentuje się nie tylko ciekawie, ale i pysznie!

Wyjazdy nad Jezioro Garda odbywają się na wiosnę oraz wczesną jesienią. Na via ferraty w Dolomity z kolei wybieramy się w lipcu. Terminy wycieczek dostosowaliśmy tak, aby panujące zazwyczaj w rejonie naszego działania warunki były jak najbardziej sprzyjające. Wybór zatem należy do Ciebie! Nie zwlekaj i zapisz się na naszą rewelacyjną wycieczkę na via ferraty w Alpy.

Zobacz szczegóły oferty