Zima w Tatrach

Chcesz poznać, na czym polega turystyka zimowa, ale brak Ci czasu na kilkudniowe szkolenia? Dwudniowy Kurs Zimowy będzie w sam raz dla Ciebie!

Nasz weekendowy kurs zimowy to świetne połączenie wędrówki oraz nauki o poruszaniu się po górach w tę niełatwą porę roku. Pod okiem instruktora poznasz, jak należy właściwie posługiwać się sprzętem, niezbędnym w zimowej turystyce oraz poznasz wiele innych kluczowych kwestii. Dzięki Dwudniowemu Kursowi Zimowemu dowiesz się, jak unikać podstawowych błędów, które w górach mogą wiele kosztować.

Pierwszego dnia udamy się na Halę Kondratową, gdzie w otoczeniu majestatycznych szczytów poznasz podstawy turystyki zimowej. Nauczysz się właściwie posługiwać czekanem, chodzić w rakach oraz korzystać z zestawu lawinowego. Drugiego dnia z kolei sprawdzisz nabyte umiejętności podczas wycieczki na tatrzańskie szczyty. I to nie byle jakie, bo mowa tu o spektakularnych Czerwonych Wierchach!

Nasze weekendowe szkolenie zimowe odbywa się w dwóch wariantach – z noclegiem oraz bez. W wariancie ze wspólnym noclegiem będziemy spać w hotelu górskim na Kalatówkach, który stanowi świetną bazę wypadową przy wyprawach w wyższe partie Tatr. Strudzeni pierwszym dniem intensywnych zajęć uczestnicy kursu będą mogli skorzystać m.in. z bufetu, serwującego gorące posiłki oraz napoje. A nic tak nie rekompensuje wysiłku jak pyszna i ciepła kolacja!

W wariancie bez noclegu kursu będziesz mógł na własną rękę wybrać miejsce, w którym chcesz nocować. Z tym nie powinno być problemów – Zakopane oraz okolica posiadają naprawdę imponującą bazę hoteli i pensjonatów. Każdy tu znajdzie coś dla siebie!

W tym tatrzańskim kursie zimowym może wziąć udział każdy. Nie ma znaczenia, czy chodziłeś wcześniej zimą po Tatrach – wszystkiego dowiesz się od podstaw w sposób łatwy do przyswojenia! Kurs skierowany jest jednak do osób o przyzwoitej kondycji. O ile pierwszego dnia zajęć nie przejdziemy długiego dystansu, to wycieczka w drugim dniu będzie stanowić nie lada wyzwanie. Nie musisz być oczywiście w formie profesjonalnego sportowca. Wystarczy, że jesteś w stanie pokonywać górskie szlaki w warunkach letnich zgodnie z czasami podanymi na mapach.

Nasz Dwudniowy Kurs Zimowy odbywa się od połowy grudnia do połowy kwietnia. Spędź zatem weekend razem z nami i poznaj, jak wspaniałe są góry zimą oraz jak umiejętnie się po nich poruszać!

Zobacz szczegóły oferty

Zobacz poniżej, jak wyglądają ćwiczenia z hamowania czekanem: