Teide i Teneryfa nocą

Teneryfa to miejsce, które momentalnie wzbudza zachwyt! Ta przepiękna część archipelagu Wysp Kanaryjskich to absolutny raj na ziemi. Z nami zobaczysz największe jej atrakcje – od tropikalnej roślinności po majestatyczny wulkan Teide. To miejsce szybko wprawi Cię w podziw!

Wycieczka z przewodnikiem na Wyspy Kanaryjskie to coś, czego warto doświadczyć. A jak Wyspy Kanaryjskie, to przede wszystkim Teneryfa! To cudowne miejsce – mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni – jest niezwykle różnorodne. Można tam zobaczyć obłędnie zielone Góry Anaga, słynne lasy wawrzynowe (wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), niezwykłe formacje skalne (m.in. Wąwóz Masca) oraz wulkaniczny krajobraz Teide – najwyższego szczytu nie tylko Teneryfy (3715 m n.p.m.), ale i całej Hiszpanii! Dodajmy do tego zachwycające plaże (w tym słynna Czarna Plaża, czyli Playa Jardin) oraz wiele fantastycznych punktów widokowych. Wszysto to oczywiście zobaczymy podczas naszego wyjazdu trekkingowego. Z całą pewnością nie zabraknie okazji dla fotografów. W końcu Wyspy Kanaryjskie oferują mnóstwo wspaniałych kadrów. Wszystko to z kolei w bardzo sprzyjającym dla turystyki klimacie – przez cały rok jest tu ciepło i przyjemnie. Czeka Cię zatem kilka dni pełnych niesamowitych wrażeń!

Poza oglądaniem cudów natury, nie zabraknie okazji do poznania kultury mieszkańców Teneryfy. W tym celu udamy się m.in. do nieco ukrytej przed światem miejscowości Roque Bermejo. Ponadto wielokrotnie spróbujemy lokalnych specjałów w najbardziej klimatycznych knajpkach. Tamtejsze dania nie tylko pięknie wyglądają, ale i świetnie smakują!

Nocować będziemy w klimatycznym mieście Puerto de la Cruz. W pobliżu nie brakuje różnych udogodnień, jak sklepy czy restauracje. Pomysłów na spędzenie czasu po całym dniu zwiedzania będzie na pewno bardzo dużo.

Na Teneryfę udamy się samolotem. Uczestnikom wyjazdu wyślemy informację, na jaki lot najlepiej się zdecydować. Mimo że dojazd z lotniska na miejsce noclegowe to ok. dwie godziny drogi, nie zabraknie czasu, aby solidnie wypocząć przed pierwszym dniem wycieczkowym.

Na taki wyjazd należy być odpowiednio przygotowanym. Największym wyzwaniem będzie naturalnie wycieczka na Teide. Udamy się tam, aby podziwiać wschód słońca. Jest to góra, na której mogą pojawić się objawy choroby wysokościowej, stąd będziemy wchodzić na nią bardzo ostrożnie. Dobra kondycja będzie tu wymagana. Ponadto uczestnicy będą zobowiązani do zabrania niezbędnego sprzętu (wykaz został podany w ofercie wycieczki), który będzie sprawdzany przez przewodnika przed wyjściem. Wszystko to z uwagi na kwestie bezpieczeństwa – jest to dla nas rzecz absolutnie priorytetowa. Po powrocie na nocleg oczywiście damy sobie odpowiedni czas, aby porządnie odpocząć. Dodamy, że podczas wyjazdu czekają nas również  łatwiejsze trasy. Wybierzemy się np. na wycieczkę do Wąwozu Masca, która nie powinna nastręczyć większych problemów.

Wyjazdy organizujemy niemal przez cały rok (z wyłączeniem lata). Warto wiedzieć, że także w trakcie kalendarzowej zimy na Wyspach Kanaryjskich jest wspaniale. Zobacz sam, że tak niezwykłe miejsca istnieją naprawdę i zapisz się na naszą wycieczkę na Teneryfę z przewodnikiem.

Zobacz szczegóły oferty