Tour du Mont Blanc

Tour du Mont Blanc to jeden z najpiękniejszych trekkingów świata - klasyczna droga wokół najwyższej góry Europy, którą najlepiej pokonać z doświadczonym biurem podróży, takim jak Portal Tatrzański.

Zazwyczaj trekking wokół Mont Blanc dzieli się na 11 etapów. Można go pokonać w całości lub częściowo, nocując w schroniskach bądź za każdym razem startując z komfortowego pensjonatu. My spośród bogactw tej trasy wybraliśmy 7 najlepszych dni i noclegi w pensjonacie, co zapewnia możliwość bardzo dobrej regeneracji sił, sprawiając, że wyjazd na Tour du Mont Blanc staje się dostępny nawet dla średniozaawansowanych turystów.

Wyjeżdżamy komfortowym autokarem z Krakowa, aby kolejnego dnia znaleźć się we Francji. Kwaterujemy się w przyjemnym pensjonacie La Fontenay, słynącym z przepysznej kuchni i nieziemskiego widoku na Mont Blanc. Codziennie rano obiekt zapewnia nam śniadania, a wieczorem chętni mogą dokupić obiadokolację. Już pierwszego dnia czeka nas nie lada atrakcja - przejazd kultowym Tramway du Mont Blanc, a następnie spacer na Col du Tricot i do urokliwej miejscowości Contamines-Montjoie. Następnego dnia nie zwalniamy tempa, przechodząc przez drabinki i wspaniałe trawersy pierwszą część tak zwanej Południowej Drogi Balkonowej. Następnie udajemy się do Szwajcarii, by zobaczyć przepiękną trasę z legendarnej przełęczy Col de Forclaz na Col de Balme, gdzie na granicy z Francją czekają na nas bajkowe widoki i słynne schronisko.

Dzień później wycieczka na Col de la Fenetre we Francji, a potem już wizyta w słonecznej Italii, do której dotrzemy słynnym tunelem pod Mont Blanc. Z Włoch przez najwyżej położony punkt naszej wyprawy (Col du Grand Ferret - 2537 m) dotrzemy do Szwajcarii, skąd odbierze nas autokar. Przedostatni dzień to drugi etap Południowej Drogi Balkonowej z punktem kulminacyjnym na wspaniałym szczycie Le Brevent. Na ostatni dzień pobytu we Francji zostawiamy sobie prawdziwą wisienkę na torcie: wjazd kolejką linową na Aiuguille du Midi, na wysokość aż 3842 m! Zwiedzimy też słynną jaskinię w lodowcu Mer de Glace oraz przejedziemy się górskim pociągiem Tren du Montenvers. Czy dalej musimy Was namawiać na taką moc atrakcji?

Nasze wyjazdy cechuje bardzo wysokim poziom. Nad bezpieczeństwem i komfortem maksymalnie 28-osobowej grupy czuwa 5-osobowy zespół: 2 przewodników, 2 kierowców i koordynator, spinający wyjazd w całość. W turnusach mogą uczestniczyć osoby pełnoletnie oraz młodzież od 15. roku życia pod opieką osoby dorosłej. Wszyscy nocujemy w kameralnych pokojach 2-osobowych. Nie musisz mieć towarzysza do pokoju! Zapisz się sam / sama, a dobierzemy Ci kogoś tej samej płci i w podobnym wieku!

Do dyspozycji są dwa terminy: 29 lipca - 8 sierpnia oraz 12-22 sierpnia. No obydwa pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapraszamy!

Kliknij tutaj, aby zapisać się na termin 29 lipca - 8 sierpnia 2021 r.

Kliknij tutaj, aby zapisać się na termin 12-22 sierpnia 2021 r.