Dolomity wyjazd na trekking z Portalem Tatrzańskim

Dolomity to jedne z najpiękniejszych gór świata. Znajdują się we Włoszech i nie bez przyczyny zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Strzeliste turnie, strome ściany i widoki, jakich nie zobaczysz w innych górach. Kto raz uda się w te rejony, będzie chciał tam wracać zawsze. 

Dolomity to oczywiście nie tylko góry, ale także cudowne włoskie jedzenie, kawa, wino i przyjazna kultura. Powiedzmy sobie szczerze, trudno nie zakochać się w tym rejonie Półwyspu Apenińskiego. Tym razem możesz udać się tam z nami, na fascynujący trekking przez Dolomity. Razem odwiedzimy najpiękniejsze miejsca! Zainteresowany/a? Czytaj dalej.

Przygodę z Dolomitami zaczniemy od masywu Catinaccio i wycieczki dookoła wysokiej góry o nazwie Roda di Vael. Wycieczka zaczyna się niepozornie, bowiem mamy przed sobą niewielki masyw, a za plecami popularny Latemar, to tam Adam Małysz wygrywał złote medale mistrzostw świata w 2003 roku. Jednak gdy wejdziemy na Passo Vaiolon naszym oczom ukaże się coś niebywałego! Widok na całe Dolomity, w tym na najwyższy jej masyw, czyli Marmoladę. Ekscytacji nie będzie końca, jednak nie ma się czemu dziwić. Następnie będziemy wędrowali pośród tych pięknych widoków, aż zejdziemy do schroniska Roda di Vael. Na tym atrakcje jednak się nie kończą, bo zejściu do autokaru podjedziemy do Lago di Carezza i obejdziemy to jedno z najpiękniejszych stawów Dolomitów, z cudownym widokiem na Latemar. Drugiego dnia udamy się w ten sam masyw, ale w rejon jego najwyższego szczytu, a dokładnie Catinaccio d'Antermoia. To duża góra o wysokości ponad 3000 metrów! My udamy się na przełęcz o tej samej nazwie, a następnie do Lago d'Antermoia, które nazywane jest perłą Dolomitów.

Trzeciego dnia udamy się do miejsca, które trzeba zobaczyć, a dokładnie odbędziemy trekking wokół Tre Cime di Lavaredo. Trzy, wysokie szczyty i ogromne urwiska. Będą nam towarzyszyły dosłownie cały dzień, a widoki będą spektakularne. W trakcie trasy miniemy kilka schronisk, gdzie będziemy mogli skosztować pysznego, włoskiego espresso oraz jedzenia. Kolejnego dnia zwiedzimy najwyższy masyw Dolomitów, czyli Marmoladę! Wjedziemy kolejką na jej drugi najwyższy wierzchołek, Punta Rocca (3250 metrów!). W trakcie wycieczki zwiedzimy fortyfikacje z czasów I wojny światowej oraz muzeum tejże. Będziemy świadkami historii Dolomitów. 

W trakcie naszego wyjazdu zobaczymy jeszcze Lago di Sorapis, którego kolor wprawia w zachwyt. Nie będziemy Wam zdradzać więcej, sami musicie to zobaczyć. Na koniec udamy się na najwyższy szczyt masywu Sella, czyli Piz Boe. To ogromna góra o wysokości 3152 metrów! Ojj, cóż to będą za emocje. A po drodze oczywiście espresso oraz pyszne jedzenie. Jak widzicie Dolomity są cudowne, pisać więcej chyba nie musimy. Pakujcie się i jeździe z nami na profesjonalnie przygotowany trekking. Nocujemy w 3* hotelu w sercu Dolomitów. Pokoje tylko dwuosobwe, śniadanie w cenie. 

Kliknij tutaj, aby zapisać się na termin 16-24 lipca 2021 r.