Dolina Jamnicka

Tatry Słowackie słyną z pustych (lub prawie pustych) szlaków. Są jednak takie miejsca, w których turystów jest jeszcze mniej. Oto niektóre z nich. 

Niżni Ciemnosmerczyński Staw

Leży na wysokości 1677 m n.p.m. w słowackich Tatrach Wysokich. Ze względu na dużą ilość planktonu, ma niewielką przeźroczystość. Z Niżnim Ciemnosmerczyńskim Stawem związana jest legenda, mówiąca o jego połączeniu z morzem.

Pełny opis miejsca

Siwy Wierch

Zbudowany głównie z wapieni i dolomitów, skrywa około 30 jaskiń. Na Siwy Wierch można się dostać szlakiem czerwonym z Wyżniej Huciańskiej Przełęczy lub zielonym z rozdroża pod Tokarnią przez Babki.

Pełny opis wycieczki

Dolina Jamnicka

Siostra bliźniaczka Raczkowej Doliny. Nazwa doliny pochodzi od pasterskiej miejscowości Jamnik, która miała tu swoje pastwiska. Prowadzą przez nią szlaki m. in. na Wołowiec i Jarząbczy Wierch.

Pełny opis miejsca

Dolina Bobrowiecka

Powstała na obszarze skał osadowych, głównie wapieni i dolomitów z okresu jury i kredy. W 1615 halę Bobrowiec użytkował sołtys z Trzciany. Rejon doliny był jedną z głównych kolebek zbójników, którzy podobno ukrywali tu swoje skarby.

Pełny opis miejsca

Chata Czerwieniec

Chata Czerwieniec położona jest w Tatrach Zachodnich. Po jej południowo-zachodniej stronie spływa Mnichowy Potok, a po południowej wznosi się Mnich.  Jest doskonałym miejscem wypadowym na Siwy Wierch, Babki czy do Żarskiego Schroniska.

Pełny opis miejsca