Tatrzańska Łomnica

Informacja o tym, że w wakacje 2021 roku nie ruszy linia Zakopane - Poprad, obsługiwana przez firmę Strama, skomplikowała sytuację niezmotoryzowanych, chcących wyjechać w Tatry Słowackie. Okazuje się, że przedostanie się w rejon Smokowców czy Strbskiego Plesa bez auta nie jest takie trudne. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jedynym utrudnieniem w zaistniałej sytuacji jest konieczność dodatkowej przesiadki. Sytuacja wygląda następująco: w Zakopanem na dworcu łapiemy busa na Palenicę Białczańską. Nie dojeżdżamy jednak do parkingu - wysiąść należy na Łysej Polanie. Tam przechodzimy na piechotę przez mostek graniczny. Po stronie słowackiej znajduje się pętla, z której kilka razy dziennie ruszają autobusy do Zdziaru, Tatrzańskiej Łomnicy, Starego Smokowca czy Popradu. Pierwszy odjazd już o 7:05. Cena biletu aktualnie wynosi 2,30 euro. W Starym Smokowcu w razie potrzeby można przesiąść się na elektriczkę do Strbskiego Plesa. Dokładne rozkłady autobusów i pociągów można sprawdzić TUTAJ.

Przypominamy, że przekraczanie granicy ze Słowacją jest możliwe po spełnieniu określonych warunków i wypełnieniu formularza wjazdowego.

Polecamy także ubezpieczenia w Tatry Słowackie, obejmujące akcje ratunkowe z udziałem śmigłowca oraz skutki zachorowania na COVID-19

Stan na 2 lipca 2021 r.