Hala Gąsienicowa kamery TOPR

Przed nami pierwszy, pełny weekend sierpnia. Jaką pogodę przyniesie ulubiony miesiąc turystów? Sprawdź koniecznie zanim ruszysz na szlak. 

Piątek, 6 sierpnia 2021 r.,

Początek weekendu zachęca do posiedzenia w domu, pogoda za oknem jest po prostu zła. W Zakopanem, jak i w Tatrach jest bardzo zimno, tj. w mieście maksymalnie będzie 17 stopni, a w górach 7. Biorąc pod uwagę padający deszcz, o wychłodzenie dzisiaj nie będzie zbyt trudno. Pamiętajcie o tym, uważajcie na siebie, bowiem dzisiejszy dzień nie należy do dobrych, jeżeli mowa o długich wędrówkach. 

Sobota, 7 sierpnia 2021 r.,

W sobotę wszystko ulegnie zmianie i pogoda nagle będzie fantastyczna! Czas nasłonecznienia wyniesie około 11 godzin. Na Kasprowym będzie 12 stopni, a w Zakopanem 23. Na szlak koniecznie zabierzcie kremy do opalania, okulary i cieszcie się dniem. Pogoda będzie idealna do uprawiania turystyki, zarówno tej dolinnej, jak i wysokogórskiej.

Niedziela, 8 sierpnia 2021 r.,

Koniec weekendu będzie nieco brzydszy niż jego początek, ale pogoda i tak będzie dobra. Czas nasłonecznienia wyniesie od 4 do 6 godzin, może nieznacznie pokropić. Będzie także ciepło. Kasprowy 13 stopni, a Zakopane 25. Nie będzie aż tak słonecznie jak w sobotę, ale aura powinna być sprzyjająca także i do wysokogórskich tur.

Jak widać pogoda poza piątkiem będzie dobra, dlatego korzystajcie rozsądnie i uważajcie na siebie.