Czerwone Wierchy kamera topr

Przed nami pierwszy weekend kwietnia. Czy tak jak poprzednie przyniesie nam piękną pogodę, a może zmiany? Zanim wybierzesz się w góry koniecznie sprawdź naszą prognozę. 

Piątek, 1.04.2022 r.,

początek weekendu rozpoczął się mocno śnieżnie. Śnieg spadł nie tylko w Tatrach, ale i w Zakopanem. Na Podhalu jest po prostu biało, a aura przypomina raczej grudzień niż kwiecień. Chociaż nie jest też to zjawisko dziwne, w poprzednich latach, choć nie zawsze, takie zjawisko już występowało. Dzisiaj też spadnie nawet do 20 centymetrów śniegu! W Zakopanem będzie 1 stopień, nad Morskim Okiem 2, na Kasprowym -1, a na Rysach -2 stopnie. Słońce zajdzie 19:11, choć tak naprawdę dziś go nie zobaczymy. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Sobota, 2.04.2022 r.,

Drugiego dnia weekendu wkroczy sporych rozmiarów ochłodzenie. W Zakopanem będzie -2, nad Morskim Okiem -3, na Kasprowym -8, a na Rysach -9. Słońca tego dnia nie zobaczymy, dzień wstanie o 6:15, a skończy się o 19:12. Wiatr będzie umiarkowany, około 35 km/h, oznacza to jednak, że temperatura odczuwalna może być około 5-10 stopni niższa, od temperatury na termometrach! Przed wycieczką sprawdź komunikat lawinowy, TOPR prognozuje, że utrzyma drugi stopień. Zapowiadany opad śnieg to około 10 centymetrów.

Niedziela, 3.04.2022 r.,

Koniec weekendu niestety nie przyniesie wielkich zmian. Prognozowane jest duże zachmurzenie, do dwóch godzin słońca i śnieg do pięciu centymetrów. Dzień wstanie o 6:13, skończy się o 19:14. W Zakopanem będą -2 stopnie, nad Morskim Okiem -3, na Kasprowym -10, a na Rysach -12. Wiatr umiarkowany około 35 km/h znacząco wpłynie na temperatury odczuwalne. Należy je obniżyć o te z termometrów nawet do 10 stopni. Przed wycieczką sprawdź komunikat lawinowy! 

Jak widać po pięknej pogodzie nie zostało już żadnego śladu. Uważajcie na siebie, bowiem aktualna sytuacja w Tatrach wymaga dużego doświadczenia!