warunki w Tatrach

W ostatnich dniach znacznie się ochłodziło. Szlaki są oblodzone, a powyżej 1800 m n.p.m. zalega świeży śnieg. Temperatury odczuwalne sięgają - 15 stopni. A jak będzie w najbliższy weekend?

Piątek, 1 listopada 2019 r.

Zapowiada się zimny, słoneczny i bezwietrzny dzień. Termometry w Zakopanem pokażą 6 stopni, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym Wierchu - 2, a na Rysach - 3. Temperatura odczuwalna na najwyższym szczycie w Polsce wyniesie - 7 stopni. Czas nasłonecznienia sięgnie 8 godzin, ciśnienie: 1022 hPa i w kolejnych dniach gwałtownie spadnie, przez co biometr będzie niekorzystny. 

Od dziś zamknięte są szlaki wysokogórskie na Słowacji. Nieczynna jest również Jaskinia Mroźna. Ta będzie ponownie otwarta 26 kwietnia. Nadal trwa remont szlaku do Doliny Pięciu Stawów od Wodogrzmotów Mickiewicza, przez co szlak jest wyłączony z ruchu turystycznego. Nieczynne od 1 listopada jest schronisko "Murowaniec".

Wschód słońca: 6:26 Zachód słońca: 16:19

Sobota, 2 listopada 2019 r.

W sobotę pogoda będzie kiepska. Temperatury wzrosną średnio o 3 stopnie, jednak wiatr na graniach osiągnie prędkość do 40 km/h, skutecznie obniżając temperaturą odczuwalną Czas nasłonecznienia wyniesie 2 godziny, a ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1007 hPa. Szlaki z pewnością będą oblodzone, a w wyższych partiach gór zalegać będzie cienka warstwa śniegu.

Wschód słońca: 6:28 Zachód słońca: 16:16

Niedziela, 3 listopada 2019 r.

W niedzielę będzie z pozoru cieplej, jednak wiatr wiejący z prędkością do 70 km/h negatywnie wpłynie na temperaturę odczuwalną. Warunki do wędrówek będą niekorzystne. Wyjście na szlak będzie zagrożeniam dla zdrowia i życia - na szlak mogą spadać powalone przez wiatr drzewa. Termometry w Zakopanem pokażą 15 stopni, nad Morskim Okiem 7, na Kasprowym Wierchu 2, a na Rysach 1. Przez cały dzień będzie padać deszcz. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 997 hPa. 

Po weekendzie czeka nas kolejne ochłodzenie i opady śniegu.

Wschód słońca: 6:28 Zachód słońca: 16:15

 

Dane na dzień: 31 października 2019 r.