Kamera Hala Gąsienicowa

Rozpoczął się październik. Ten jesienny miesiąc przywita nas całkiem dobrą pogodą, jednakże warunki na szlakach dalej będą trudne. Wszystko dlatego, że ładne dni przychodzą po deszczowym i częściowo śnieżnym okresie.

Piątek, 1 paździenika 2021 r.

Aktualnie na szlakach jest bardzo mokro i ślisko. W dolinach doświadczymy dużych ilości błota, a na największych wysokościach zaobserwować można cienką warstwę świeżego śniegu. W wielu miejscach występują znaczne oblodzenia. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność i rozważnie planować wycieczki w najbliższych dniach, zwłaszcza że dobra pogoda może uśpić czujność mniej doświadczonych turystów. Obecnie zamknięte są szlaki: na Rysy (z wyjątkiem sobót i niedziel), między Psią Trawką a Waksmundzką Przełęczą oraz górny szlak przez Polanę Kalatówki (od hotelu do końca polany w kierunku Hali Kondratowej). Piątek jest dniem z umiarkowanym zachmurzeniem. Temperatury kształtują się na następujących poziomach: Zakopane 14 st., Morskie Oko 10 st., Kasprowy Wierch 4 st., Rysy 2 st. Przewiduje się łącznie ok. 3 h nasłonecznienia, wiatr dziś nie powinien przekroczyć 20 km/h. Przez cały dzień nie będzie padać. Zachód słońca dziś o 18:16.

Sobota, 2 października 2021 r.

Sobota będzie dniem nieco cieplejszym i bardziej słonecznym od piątku. Prognozy zakładają ok. 6 h nasłonecznienia, brak jakichkolwiek opadów i wiatr dochodzący maksymalnie do 30 km/h. Na termometrach odnotowane zostaną następujące wartości: Zakopane 16, Morskie Oko 11, Kasprowy Wierch 6, Rysy 3. Słońce pojawi się na horyzoncie o 6:42, zajdzie o 18:14. Tego dnia zamknięty zostanie fragment Orlej Perci pomiędzy Kozią Przełęczą, Kozim Wierchem i Przełączką nad Dolinką Buczynową oraz szlaki dojściowe z Pięciu Stawów na Kozią Przełęcz oraz Żlebem Kulczyńskiego.

Niedziela, 3 października 2021 r.

W niedzielę dalsze ocieplenie i jeszcze lepsza pogoda. Na termometrach zobaczymy: 18 st. w Zakopanem, 12 st. nad Morskim Okiem, 7 st. na Kasprowym Wierchu oraz 5 st. na Rysach. Tak jak w pozostałe dni weekendu nie będzie opadów, a - co więcej - aż przez 9 h będziemy mogli cieszyć się słońcem. Wiatr tego dnia nieco większy, jednakże nie powinien on przekraczać wartości 40 km/h. Wschód słońca w niedzielę o 6:44, zachód o 18:12. Wszystkim życzymy udanego weekendu!