Widok z Czerwonych Wierchów zimą

Za nami wręcz idealny weekend, drugi taki w roku 2019 – czy pierwsze dni kwietnia będą równie dobre do górskich wędrówek i narciarskich wyryp? Jeżeli jesteś ciekawy koniecznie sprawdź naszą prognozę pogody.

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019 r.

To nie jest prima aprilisowy żart, ale pierwszy kwietnia ma być kolejnym, przepięknym dniem w Tatrach. Praktycznie bezwietrzna pogoda, do 10/15 km/h na graniach i do 8h nasłonecznienia zapewni wręcz idealne warunki do wędrowania czy skituringu. Na ten dzień zapowiadany jest 2 stopień zagrożenia lawinowego, które jednak może maleć. Na Kasprowym możemy spodziewać się -3 kresek, w Pięciu Stawach 0, nad Morskim Okiem 5, a w Zakopanem 6 kresek. Jak widać pogoda będzie wręcz idealna do wędrowania, dlatego Ci co mogą, powinni ruszyć w Tatry.

Wtorek, 2 kwietnia 2019 r.

Wydawać by się mogło, że będzie to przedłużenie żartu dnia wcześniejszego, ale nic z tych rzeczy. To będzie wręcz idealny, tatrzański dzień. Na graniach wiatr maksymalnie do 10 km/h, nasłonecznienie do 10h, a temperatury także iście wiosenne. Na Kasprowym -1, w Pięciu Stawach 2, nad Morskim Okiem 9, a w Zakopanem 12 kresek. To wszystko spowoduje, że warunki do wędrowania będą idealne. TOPR prognozuje na ten dzień 1. stopień zagrożenia lawinowego. Ciężej coś więcej napisać, będzie po prostu idealnie.

Środa, 3 kwietnia 2019 r.

Wydawać by się mogło, że to co piękne nie może wiecznie trwać, ale nic z tych rzeczy. Środa znowu zafunduje nam festiwal fantastycznych warunków. Na Kasprowym będzie 0 stopni, w Pięciu Stawach 3 kreski, nad Morskim Okiem 8, a w Zakopanem 11. Na graniach wiatr będzie nieco silniejszy, bowiem osiągnie do 20 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie do 8 godzin. Stopień zagrożenia lawinowego zapewne utrzyma się na pierwszym stopniu, jednak zanim ruszysz na szlak powinieneś sprawdzić aktualny komunikat.

Czwartek, 4 kwietnia 2019 r.

Dla odmiany czwartek powinien przynieść nieco gorszą, ale wciąż dobrą pogodę. Czas nasłonecznienia wyniesie od 6 do 7 godzin, ale będzie można się spodziewać pojedynczych zachmurzeń. Na Kasprowym będą 2 kreski, w Pięciu Stawach 4, nad Morskim Okiem 7, a w Zakopanem 11. Będzie także nieco mocniej wiało, bowiem na graniach do 35 km/h. W porównaniu do dni wcześniejszych będzie to spora zmiana, jednak warunki wciąż powinny być dobre. Zanim ruszysz w góry koniecznie sprawdź komunikat lawinowy, oraz pamiętaj, że w Tatrach jeszcze długo będą panowały w pełni zimowe warunki!

Jak widać przed nami kolejne przepiękne dni. Weekend był równie dobry, jednak taka pogoda nie odejdzie zbyt szybko znad Tatr, co zapewne cieszy wielu turystów. Pamiętajcie jednak, aby rozsądnie planować swoje wycieczki, bowiem tak słoneczne pogoda może uderzyć do głowy. Życzymy Wam samych udanych, tatrzańskich tur!