Kamera Kasprowy Wierch

Kolejny grudniowy weekend zapowiada się całkiem przyzwoicie. Będzie mroźno, momentami słonecznie, a pogorszenia pogody można się spodziewać jedynie w niedzielę.

Piątek, 10 grudnia 2021 r.

W Tatrach panuje pełnia zimy. Na szlakach w partiach graniowych leży około 30 cm śniegu, niemniej jednak jest on mocno przewiany, dlatego spotkamy różne miejsca - od zasp po fragmenty z odsłoniętą trawą i kamieniami. Obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego, który prawdopodobnie utrzyma się przez cały weekend. Należy uważać na szlakach, ponieważ jest bardzo ślisko. Dziś przewaga chmur nad słońcem - przewiduje się jedynie 2 h nasłonecznienia. Temperatury kształtują się następująco: Zakopane 0 st., Morskie Oko -2, Kasprowy Wierch -6, Rysy -9. Wiatr będzie lekko uciążliwy jedynie w wyższych partiach - osiągnie ok. 35 km/h. Wysoko w górach mogą pojawić się opady śniegu - pokrywa zwiększy się o maksymalnie 5 cm. Zachód słońca w piątek o 15:41.

Sobota, 11 grudnia 2021 r.

W sobotę podobne temperatury, lecz nieco więcej słońca niż w piątek. Termometry wskażą: w Zakopanem -1 st., nad Morskiem Okiem -2, na Kasprowym Wierchu -4, na Rysach -8. Łącznie zapowiadane jest 5 h nasłonecznienia. Wiatr tego dnia w wyższych częściach Tatr osiągnie maksymalnie 25 km/h. W sobotę nie przewiduje się żadnych opadów. Słońce pojawi się na horyzoncie o 7:25, a zajdzie o 15:41.

Niedziela, 12 grudnia 2021 r.

W niedzielę ochłodzenie, zwłaszcza w niższych partiach. Na termometrach w Zakopanem i nad Morskim Okiem ujrzymy wartość -5 st. C. Wyżej mierzalna temperatura będzie niewiele mniejsza - zarówno na Kasprowym Wierchu, jak i na Rysach wynosić ona będzie -7 st. Sprawę skomplikuje jednak bardzo silny wiatr, osiągający 70 km/h, co spowoduje, że temperatury odczuwalne mogą wynieść nawet poniżej -15 st. Może poprószyć śnieg, jednakże będą to opady raczej symboliczne. W ciągu dnia będziemy mieli ok. 2 h nasłonecznienia. Wschód słońca o 7:26, zachód o 15:41. Życzymy wszystkim udanego weekendu!