Kamera Morskie Oko

Nie da się ukryć, że przed nami kapitalny weekend. Wysokie temperatury, bezchmurne niebo i dobre warunki na szlakach - to przyniosą najbliższe trzy dni. Czy w takiej sytuacji jest w ogóle sens zastanawiać się nad wyjazdem w góry?

Piątek, 10 września 2021 r.

Ostatnie dni przyniosły znaczącą poprawę aury. Pamiętajmy jednak, że nastała ona po wielu dniach załamania pogody, które w kulminacyjnym momencie spowodowało intensywne opady śniegu. Na dużych wysokościach można więc  jeszcze spotkać resztki śniegu i lodu, podobnie jak błota i wody w dolinach - choć uczciwie trzeba przyznać, że nie ma tego dużo. Piątek jest bardzo słonecznym dniem - łącznie bezchmurne niebo będzie przez 10 h. Temperatury kształtują się następująco: 21 st. w Zakopanem, 18 st. nad Morskim Okiem, 12 st. na Kasprowym Wierchu i 7 st. na Rysach. Jak na końcówkę lata to bardzo dużo. Naturalnie nie będzie dziś żadnych opadów, jest także praktycznie bezwietrznie. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1020 hPa. Słońce wzeszło o 6:09, a zajdzie o 19:03.

Sobota, 11 września 2021 r.

Sobota będzie dniem bardzo podobnym do piątku ze wszystkim jego pozytywnymi aspektami. Turystów, którzy zapewnie tego dnia tłumnie wyjdą na szlaki, czeka 11 h słońca oraz brak opadów i wiatru. Termometry wskażą następujące wartości: Zakopane 21, Morskie Oko 18, Kasprowy 13, Rysy 6. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1018 hPa. Zdecydowanie bardzo dobry dzień na to, aby wybrać się w góry. Wschód słońca w sobotę o 6:10, zachód o 19:01.

Niedziela, 12 września 2021 r.

Mając świadomość, że taka prognoza jest nieco monotonna, niedzielę też należy ogłosić pięknym dniem. Znów będzie 10 h słońca, zachęcające do wędrówek. Na termometrach zobaczymy następujące wartości: w Zakopanem 21, nad Morskim Okiem 19, na Kasprowym Wierchu 13, na Rysach 6. Ciśnienie atmosferyczne minimalnie spadnie i wyniesie 1017 hPa. Także tego dnia nie będzie opadów i ma być praktycznie bezwietrznie. Wschód słońca o 6:12, zachódd o 18:59. Wobec takich prognoz zachęcamy do wyjść na szlak, oczywiście apelując o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Weekend będzie ostatnim czasem, przed krótkim remontem, aby wybrać się na odcinek Orlej Perci między Zawratem a Kozią Przełęczą. Dostępny jest już także szlak na Wielki Kopieniec. Miłego wędrowania!