Czarna Góra kamera topr

Przed nami już połowa lutego, prawda że szybko leci czas? Czy wreszcie pogoda będzie dla nas łaskawa, a może znowu czekają nas śnieżyce? Tego dowiecie się z naszej prognozy pogody. 

Piątek, 11.02.2022 r.,

początek weekendu jest nieco pochmurny, czas nasłonecznienia wyniesie maksymalnie godzinę. Zachód słońca nastąpi o 16:52, a wiatr będzie wiał z prędkością 30 km/h, w porywach do 60 km/h. W Zakopanem będzie 5 stopni, na Kasprowym -5, nad Morskim Okiem 1, a na Rysach -7. Dzisiaj może spaść do 5 centymetrów śniegu. Obowiązuje znaczny, 3 stopień zagrożenia lawinowego.

Sobota, 12.02.2022 r.,

drugi dzień weekendu będzie bardzo słoneczny. Czas nasłonecznienia wyniesie aż 9 godzin! TOPR prognozuje na ten dzień 2 stopień zagrożenia lawinowego, ale sprawdź te informacje jeszcze wieczorem przed wycieczką. Słońce wstanie o 6:53, a zajdzie o 16:53, dzień stał się już wyraźnie dłuższy. W Zakopanem będzie 0 stopni, nad Morskim Okiem -2, na Kasprowym -8, na Rysach -11. Wiatr będzie wiał do 25 km/h, śnieg tego dnia nie spadnie. Pokrywa śnieżna powinna się dalej stabilizować. 

Niedziela, 13.02.2022 r.,

ostatni dzień weekendu też będzie piękny! Czas nasłonecznienia wyniesie 9 godzin. Pamiętaj, aby przed wycieczką sprawdzić stopień zagrożenia lawinowego! Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie on już umiarkowany, ale to wciąż tylko prognoza. Tego dnia śnieg nie spadnie, a wiatr będzie wiał z prędkością 20 km/h. Słońce wstanie o 6:52, a zajdzie o 16:56. W Zakopanem będą 4 stopnie, nad Morskim Okiem 0, na Kasprowym Wierchu -4, a na Rysach -6.

Jak widać weekend zapowiada się ładnie. Pokrywa śnieżna także będzie się stabilizowała. Pamiętajcie jednak, aby rozsądnie podejść do kwestii wyboru trasy. Wiele stoków będzie jeszcze naprawdę niebezpiecznych.