Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami bardzo słoneczny weekend w Tatrach, w trakcie którego dodatkowo będzie stopniowo następować duże ocieplenie. Warunki na szlakach pozostają jednak trudne i należy zachować dużą ostrożność.

Piątek, 11 marca 2022 r.

W Tatrach obowiązuje aktualnie 3. stopień zagrożenia lawinowego dla wysokości większych niż 1900 m i 2. poniżej. Na Słowacji mamy "dwójkę" na wszystkich wysokościach. Toprowcy zwracają uwagę na przewiany i zdeskowany śnieg w wielu miejscach. TPN dodatkowo informuje, że niektóre szlaki w górnych partiach nadal są nieprzetarte. Na Kasprowym leży aktualnie 180 cm śniegu. Dziś na termometrach ujrzymy następujące wartości: Zakopane -1, Morskie Oko -4, Kasprowy Wierch -10, Rysy -12. Dzień jest niebywale piękny i słoneczny - brak zachmurzenia będzie utrzymywał się przez 11 h. Nie będzie też oczywiście żadnych opadów, a siła wiatru wysoko w górach osiągnie maksymalnie 45 km/h. Zachód słońca w piątek o 17:38.

Sobota, 12 marca 2022 r.

Sobota będzie równie słonecznym dniem co piątek, a w dodatku znacznie cieplejszym. Temperatury tego dnia ukształtują się następująco: w Zakopanem 4 st., nad Morskim Okiem -2 st., na Kasprowym -6 st., na Rysach - 9 st. Nasłonecznienie ponownie potrwa przez 11 h. Wiatr będzie mniejszy niż w piątek - nie powinien przekroczyć 25 km/h. Także tego dnia nie będzie opadów. Wschód słońca będzie mieć miejsce o 6:00, zachód o 17:40.

Niedziela, 13 marca 2022 r.

Niedziela znów upłynie pod znakiem pełnego słońca, a przy tym spodziewane jest dalsze ocieplenie, które sprawi, że temperatury - jak na marzec - osiągnąć dosyć wysokie wartości. I tak, w Zakopanem będziemy mieć 8 st. C, na Morskim Okiem 4, na Kasprowym -1, a na Rysach -5. Tak jak w poprzednich dniach możemy liczyć na 11 h nasłonecznienia i całkowity brak opadów. Wiatr nie powinien przekraczać 20 km/h. Wschód słońca tego dnia o 5:58, zachód o 17:41.