Kamera TOPR Morskie Oko

Możemy dziś sycić wzrok pięknym, tatrzańskim dniem - widok z kamer poprawia humory każdemu turyście. Można też spodziewać się stabilizacji całej sytuacji i zacząć planować wędrówki na najbliższy weekend. Jak jednak będą wyglądały poszczególne dni? Zapraszamy do czytania prognozy pogody.

Piątek, 11 stycznia 2019

W polskich Tatrach nadal obowiązuje lawinowa "trójka". Na jutro jednak prognozowanym stopniem zagrożenia jest "dwójka". Słowacy już ją ogłosili - w tamtejszych Tatrach Zachodnich już od dzisiaj obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego. Dzisiaj możemy cieszyć się pięknym słońcem - jest do prawdopodobnie jedyna okazja przez najbliższe dni. Słońce wzeszło o godzinie 7:32, a zajdzie o 16:03. Czas nasłonecznienia na dziś wynosi 4 godziny. Śnieg daje chwile wytchnienia - na dziś nie są prognozowane żadne opady. Ciśnienie wynosi prawie 1020 hPa. Pomimo słońca, dzień nie należy do najcieplejszych - w Zakopanem mamy -7 ºC, nad Morskim Okiem -8 ºC, na Kasprowym Wierchu -11 ºC, a na Rysach -14 ºC. Wiatr jest niewielki - zarówno w Zakopanem, jak i nad Morskim Okiem, jego prędkość wynosi około 5 km/h, a w wyższych partiach dochodzi do 30 km/h na Rysach i około 15 km/h na Kasprowym.

Sobota, 12 stycznia 2019

Sobota bez słońca, za to z opadami śniegu. Nie będą one całodniowe, a okresowe, i niezbyt silne. Słońce wzejdzie o 7:32, zajdzie o 16:04, zniknie jednak całkowicie za chmurami - całkowity jego brak w tym dniu. Ciśnienie spadnie - barometry wskażą wartość około 1010 hPa. Możemy spodziewać się nieznacznego ocieplenia: w sobotę w Zakopanem termometry pokażą -3 ºC, nad Morskim Okiem -5 ºC, na Kasprowym Wierchu -8 ºC, a na Rysach -12 ºC. Wiatr przybierze na sile - w Zakopanem i nad Morskim Okiem jego prędkość dochodzić będzie do 10 km/h, na Kasprowym do 25 km/h, a na Rysach aż do 50 km/h. 

Niedziela, 13 stycznia 2019

Niedziela będzie bardzo podobna do soboty. Dzień wydłuży nam się o kolejne kilka minut - wschód będzie o godzinie 7:31, zachód o 16:06. Słońca nadal nie ma co się spodziewać. Znów czekają nas niewielkie, okresowe opady śniegu. Prędkość wiatru taka sama jak w dniu poprzednim - jedynie w rejonie Kasprowego Wierchu wartość ta wzrośnie do prawie 35 km/h. Temperatura w mieście dodatnia - w Zakopanem 1 ºC, a w rejonach górskich nadal poniżej 0, ale z nieznacznym ociepleniem - nad Morskim Okiem termometry pokażą -3 ºC, na Rysach -11 ºC, na Kasprowym -7 ºC.

Wszyscy stęsknili się już zapewne za słońcem, dlatego mamy nadzieję, że kolejne dni przyniosą go trochę więcej. Czy trudna sytuacja w Tatrach odejdzie póki co w zapomnienie?