Kamera Hala Gąsienicowa

Przed nami słoneczny i bezdeszczowy weekend. Zapowiada się doskonały czas na jesienne, górskie wycieczki. Zapewne w zwiżaku z tym na szlakach pojawi się sporo turystów.

Piątek, 11 września 2020 r.

Od kilku dni w Tatrach panuje dobra pogoda. Tak jest również w piątek, ale należy pamiętać, że wcześniej mieliśmy intensywne opady deszczu, w związku z czym na niektórych szlakach nadal jest mokro, a kamienie bywają jeszcze śliskie. Nie zmienia to faktu, że warunki ogólnie są dobre. Prosimy o zachowanie wzmożonej czujności - ostatnio w Tatrach doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. Dziś w Zakopanem temperatura wynosi 19 st. C. Nad Morskim Okiem mamy 17, na Kasprowym 12, a na Rysach 8. Na niebie przewaga słońca i niewielkie zachmurzenie. Łącznie w ciągu dnia przewiduje się 5 h nasłonecznienia. Praktycznie jest bezwietrznie, nie będzie też opadów. Ciśnienie atmosferyczne wynosi 1019 hPa. Słońce pojawiło się na niebie o 6:11, a zajdzie o 19:01. 

Sobota, 12 września 2020 r.

W sobotę pogoda ulegnie dalsze poprawie - temperatura wzrośnie, będzie też więcej słońca. Termometry wskażą 21 st. w Zakopanem, 19 st. nad Morskim Okiem, 14 st. na Kasprowym i 9 st. na Rysach. Przewidywany czas nasłonecznienia to 7 h. Ponownie nie będzie wiatru ani opadów. Ciśnienie wzrośnie do 1021 hPa. Bardzo dobry dzień na górskie wędrówki. Wschód slońca o 6:12, zachód o 18:59.

Niedziela, 13 września 2020 r.

Niedziela będzie najcieplejszym i najpiękniejszym dniem weekendu. Przewiduje się 9 h słońca i następujące temperatury: Zakopane 22 st., Morskie Oko 19 st., Kasprowy 15 st., Rysy 10 st. Będzie to kolejny bezwietrzny dzień i bez jakichkolwiek opadów. Barometry wskażą 1027 hPa. Słońce wzejdzie o 6:13, a zajdzie o 18:56.

Zapowiada się świetny weekend, ale bądźmy czujni. Wzmożony ruch turystyczny, to zawsze większe prawdopodobieństwo wypadku. Sugerujemy wychodzenie na szlaki jak najwcześniej, aby uniknąć zatorów tworzących się w najpopularniejszych miejscach. Wszystkim życzymy dobrego weekendu!