Aktualne warunki w Tatrach

Jak co tydzień, zapraszamy Was na prognozę pogody obejmującą poniedziałek, wtorek, środę i czwartek. Niestety poraz kolejny nie mamy dobrych wieści. Bardzo wysokie temperatury spowodują, że będzie burzowo, będzie też padać - dlatego wyjścia w Tatry najlepiej odłożyć na później.

Poniedziałek, 11 czerwca 2018 r.

Po ostatnich długotrwałych opadach na szlakach jest mokro, a w dolinach błotnisto. Szczególnie grząsko jest w Lejowej i Starorobociańskiej. Na kilku szlakach w Tatrach Wysokich (Rysy, Przełęcz pod Chłopkiem, Orla Perć ze szlakami dojściowymi) nadal zalega śnieg, dlatego należy tam mieć ze sobą sprzęt zimowy. Przypominamy, że do odwołania nieczynne są: szlak Świnica - Zawrat oraz Jaskinia Mroźna. W piątek za to oficjalnie otwierają się słowackie szlaki wysokogórskie. Dziś od rana słońce przelata się z chmurami. Nadal jest bardzo ciepło: w Zakopanem 22 st. C, nad Morskim Okiem 19 st. C, na Kasprowym 13 st. C, a na Rysach 9 st. C. Łączny czas nasłonecznienia wyniesie 6 h, jednakże właściwie przez całe popołudnie będzie występować zagrożenie burzowe. Wiatr do 25 km/h, a ciśnienie wyniesie 1012 hPa. Słońce wzeszło o 4:35, a zajdzie o 20:44.

Wtorek, 12 czerwca 2018 r.

We wtorek pogoda bardzo podobna do poniedziałku. Bardzo nieznacznie się ochłodzi, natomiast będzie zdecydowanie więcej chmur niż słońca (czas nasłonecznienia to 2 h). Temperatura w Zakopanem wyniesie 21 st., nad Morskim Okiem 17, na Kasprowym Wierchu 12, a na Rysach 8. Wiatr powieje z maksymalną prędkością 30 km/h, a barometry wskażą 1007 hPa. Nadal burze i ulewy. Wschód słońca o 4:34, zachód o 20:45.

Środa, 13 czerwca 2018 r.

Środa będzie zdecydowania najgorszym dniem w tym tygodniu. Przez cały dzień słońce nie powinno w ogóle wyjść spoza chmur. Od samego rana do wieczora spore zagrożenie burzami i bardzo obfite opaty deszczu, które szczególnie nasilą się w godzinach popołudniowych. Temperatura: Zakopane - 18 st. C, Morskie Oko - 16 st. C, Kasprowy Wierch - 11 st. C, Rysy - 8 st. C. Wiatr tego dla osiągnie 30 km/h, a ciśnienie atmosferyczne będzie kształtować się w okolicach 1005 hPa. Wschód słońca nastąpi o 4:34, zachód zaś o 20:46.

Czwartek, 14 czerwca 2018 r.

Czwartek to pierwszy od początku tygodnia, w czasie którego zagrożenie burzowe będzie niskie (nie zerowe!). Ma za to trochę padać, choć tym razem nie bedą to duże ilości. Temperatura nieco spadnie, osiągając w Zakopanem 17 st., nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym 9, a na Rysach 5. Ciśnienie wyniesie 1011 hPa, a wiatr praktycznie ucichnie do zera. Przewidywana jest tylko godzina nasłonecznienia. Wschód odnotujemy o godz. 4:34, natomiast zachód o 20:47. Tydzień zapowiada się brzydko i niebezpiecznie. Rozsądnemu turyście pozostaje poczekać na poprawę pogody, na który i my z utęsknieniem czekamy. Dobrego tygodnia!