Kamera TOPR Morskie Oko

Oto uroki tatrzańskiej wiosny - po kilku ładnych dniach nadchodzi pogorszenie pogody. To nie będzie najlepszy weekend na wędrówki z widokami - słońce praktycznie nie pojawi się na niebie. Jak będą wyglądały poszczególne dni? Sprawdźcie:

Piątek, 12 kwietnia

Dzisiejszy dzień na kamerach prezentuje się niezbyt optymistycznie - góry schowane są za chmurami, dodatkowo obserwujemy opady deszczu. Temperatura niższa w stosunku do poprzednich dni - w Zakopanem 1 st. C, nad Morskim Okiem 0 st. C, na Kasprowym Wierchu -5 st. C, a na Rysach -2 st. C. Możliwy dość silny wiatr - do 30 km/h na graniach i szczytach górskich, w mieście i w dolinach do 10 km/h. Ciśnienie wynosi 1020 hPa. Słońce wzeszło o godzinie 05:55, zajdzie o 19:27. Słońca na niebie przez cały dzień brak, możliwe za to opady deszczu lub nawet śniegu.

Sobota, 13 kwietnia

Sobota również pochmurna, możliwe też, że będzie to mglisty dzień. Słońce na niebie pojawi się w niektórych miejscach - nasłonecznienie tego dnia wyniesie do 1 godziny. Nie są prognozowane opady deszczu, aczkolwiek jest możliwe, że miejscowo występować będzie osadzająca się szadź. W rejonie Morskiego Oka progonozowany jest również prószący śnieg. Wschód o godzinie 05:53, zachód o 19:28. Ciśnienie się utrzymuje - barometry ponownie wskażą wartość 1020 hPa. Wiatr nieco wzmoże na sile - na graniach ponad 35 km/h, w rejonach niższych do 10 km/h. Na termometrach ujrzymy następujące wartości: 5 st. C w Zakopanem, -4 st. C na Rysach, -3 st. na Kasprowym i 1 st. C nad Morskim Okiem.

Niedziela, 14 kwietnia  

W niedzielę na termometrach w Zakopanem 7 st. C, na Rysach -5 st. C, nad Morskim Okiem 5 st. C, a na Kasprowym Wierchu -3 st. C. Prognozowane zachmurzenie będzie w różnym stopniu nasilone w zależności od rejonu Tatr, jednak można spodziewać się słońca przez około 3 do 4 godzin. Wiatr może dochodzić nawet do 40 km/h w wyższych górach, w niższych rejonach ponownie - do 10 km/h. Opadów brak. Ciśnienie wyniesie 1021 hPa. Wschód słońca o godzinie 05:51, zachód o 19:29.  Życzymy wszystkim udanego weekendu i bezpiecznych wędrówek.