warunki weekendowe w Tatrach

Wczoraj zima zaskczyła.Tym razem nie drogowców, a miłośników gór. Opady śniegu, fatalna widoczność i odczuwalna temperatura dochodząca do minus 10 stopni. A jakich warunków można się spodziewać w najbliższy weekend?

Piątek, 12 lipca 2019 r.

Poranek przywitał Tatry słońcem. Warunki są zdecydowanie korzystniejsze od tego, co było wczoraj. Widoczność jest bardzo dobra, a słupki rtęci poszły w górę. Temperatura w Zakopanem wynosi teraz 18 stopni, nad Morskim Okiem jest 15, na Kasprowym Wierchu 9, a na Rysach 1 stopień powyżej zera. Na graniach praktycznie bezwietrznie, wiatr w podmuchach osiąga maksymalnie 15 km/h. Czas nasłonecznienia wyniesie dziś do 8 godzin. Nadal zamknięty jest i prawdopodobnie pozostanie zamknięty na weekend zielony szlak na przełęcz pod Wołowcem. Po ostatnich opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu szlaki są mokre i śliskie.

Wschód słońca: 4:47 Zachód słońca 20:42

Sobota, 13 lipca 2019 r.

To nie będzie dobry dzień na wędrówki. Cały dzień zapowiada się deszczowy, po południu nad Tatrami przejdą burze. Wiatr nie przybierze na sile. Temperatura będzie oscylować wokół 16. kreski w Zakopanem, 14. nad Morskim Okiem, 9. na Kasprowym Wierchu i 3. na Rysach. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1009 hPa, biometr - niekorzystny. Słońca nie będzie wiele, czas nasłonecznienia - zaledwie godzina. 

Wschód słońca: 4:48 Zachód słońca 20:40

Niedziela, 14 lipca 2019 r.

Niedziela nie przyniesie poprawy pogody. W Tatrach nadal będzie deszczowo i burzowo. Utrzymają się temperatury z soboty - 16 w Zakopanem, 14 nad Morskim Okiem, 3 na Rysach. Na Kasprowym będzie troszkę chłodniej - 6 stopni. Ciśnienie wzrośnie do 1013 hPa. Czas nasłonecznienia wyniesie 3 godziny. Wiatr przybierze na sile i na graniach osiągnie prędkość do 40 km/h. 

Jak widać, warunki do uprawiania turystyki w ten weekend nie będą najlepsze: deszcz, burze, niekorzystny biometr nie zachęcą do wyjścia na szlak. Jeśli zdecydujesz się na wędrówkę, koniecznie sprawdzaj na bieżąco prognozy pogody i dostosuj do nich swoje plany.

Wschód słońca: 4:48 Zachód słońca 20:40