Czerwone Wierchy Zimą

Właśnie trwa długi weekend listopadowy, czy będzie ładny? Pogoda dopisze? A może znów będzie kapryśna? Tego wszystkiego dowiesz się z naszej prognozy pogody!

Piątek, 12.11.2021 r.,

Dzisiejszy dzień rozpoczął się cudownie, jest słonecznie i bezwietrznie. Warunki do uprawiania turystyki są jednak trudne, bowiem w wielu miejscach zalega niewielka warstwa śniegu lub lodu. Znacznie lepiej jest w Tatrach Zachodnich, gdzie trzeba mieć raczki, jednak raki nie będą miały racji bytu, akurat w tej części gór. W Tatrach Wysokich warunki są bardzo trudne. W Zakopanem będzie dziś 10 stopni, na Kasprowym 8, nad Morskim Okiem 10, a na Rysach 5. Temperatury zdecydowanie nie będą przypominały tych późno jesiennych. Czas nasłonecznienia wyniesie 7 godzin, a słońce zajdzie o 16:01.

Sobota, 13.11.2021 r.,

Dzień rozpocznie się o 6:46 i będzie on naprawdę ładny, bowiem czas nasłonecznienia wyniesie około 6 godzin. Uważajcie jednak na warunki w nocy, temperatury będą ujemne, przez co należy spodziewać się, że to co rozpuści się w piątek, na sobotę rano będzie idealnie zmrożone. W Zakopanem będzie 10, na Kasprowym 5, nad Morskim Okiem 10, a na Rysach 4 stopnie. Wiatr będzie oscylował w okolicach 20 km/h, opadów deszczu lub śniegu nie będzie, a słońce zajdzie o godzinie 16:00.

Niedziela, 14.11.2021 r.,

Ostatni dzień weekendu będzie zdecydowanie najbrzydszy, choć na pogodę też nie będzie można narzekać. Czas nasłonecznienia wyniesie od 3 do 5 godzin, będzie jednak pochmurno oraz bezwietrznie. Przymrozków z rana ma nie być, jednak nie zmienia to faktu, że warunki będą trudne, tj. takie same jak w poprzednich dniach. Wschód słońca nastąpi o 6:49, a ze słońcem pożegnamy się o 15:58. W Zakopanem będzie 8, nad Morskim Okiem 7, na Kasprowym 3, a na Rysach jeden stopień.

Jak widać warunki do uprawiania turystyki będą trudne, ale pogoda dopisze. Niech Was to nie zmyli! Uważajcie na siebie i bądźcie ostrożni.