Morskie Oko kamera TOPR

Przed nami najmroźniejszy weekend tej zimy, oczywiście jak do tej pory. Jaka będzie pogoda? Sprawdź koniecznie w naszej prognozie. 

Piątek, 12.02.2021 r.,

Dzisiejszy dzień przywitał nas siarczystymi mrozami. Na tatrzańskich szczytach mamy temperaturę mierzalną powyżej -20, odczuwalną nawet w granicach -45 stopni! W takich temperaturach zdecydowanie odradzamy wysokogórskie wyjścia. Warunki w górach są trudne, obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowego. W Zakopanem będzie dzisiaj około -13 stopni. Widoków nie uświadczymy, bowiem będzie pochmurno. Co gorsza wiatr może wiać z prędkością do 70 km/h, co jest główną przyczyną tak niskiej temperatury odczuwalnej.

Sobota, 13.02.2021 r.,

Pogoda będzie bardziej sprzyjająca, niż w piątek. Mimo wszystko warunki na wysokogórskie wyjścia wciąż będą trudne. Temperatury mierzalne na szczytach spadną do -17, a odczuwalne do -30. Nie zmienia to faktu, że i tak będzie bardzo zimno. Wiatr będzie wiał z prędkością do 30 km/h, a w Zakopanem należy spodziewać się -7 kresek. TOPR prognozuje na ten dzień 2 stopień zagrożenia lawinowego, to się jednak może zmienić, dlatego sprawdź aktualny komunikat wieczorem przed wycieczką. Czas nasłonecznienia wyniesie około 2h, zatem będą szanse na widoki.

Niedziela, 14.02.2021 r.,

Wszystko wskazuje na to, że niedziela będzie ładnym dniem. Czas nasłonecznienia ma wynieść około 5h. Wiatr ustabilizuje się na poziomie 20-30 km/h. Temperatury także znacznie spadną, jednak wciąż będą wymagały bardzo dobrego przygotowania sprzętowego. Mierzalne spadną do -14, a odczuwalne do -22/25. W Zakopanem będziemy mieli -6. Stopień zagrożenia lawinowego nie powinien się zmienić, jednak pamiętaj, aby sprawdzić to przed wycieczką. W niedzielę rano można spodziewać się około 10 cm nowego śniegu. 

Jak widać będzie mroźnie, ale ostatni dzień weekendu pozwoli na wycieczki. Pamiętajcie jednak, że w takich warunkach musicie być świetnie przygotowani! Nie lekceważcie tego.