Kamera Morskie Oko

Przed nami ciepły, ale pochmurny tydzień. Po ostatnich dniach, w których dominowała piękna pogoda, teraz łączny czas nasłonecznienia będzie nieduży. Nie jest także tajemnicą, że w kolejny weekend prawdopodobnie nastąpi nawrót zimy.

Poniedziałek, 12 marca 2018 r.

Póki co jednak ciepło. W poniedziałek zapowiadana temperatura to 11 st. C w Zakopanem, 5 st. nad Morskim Okiem, 1 na Kasprowym i -2 na Rysach. Jest pochmurno i pada przelotny deszcz - także na Kasprowym Wierchu. Dopiero wyżej przechodzi on w niewielki opad śniegu. Sytuacja na szlakach jest ciężka, w dolinach występują kałuże, wyżej mokry śnieg. Od weekendu obowiązuje 3. stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że należy rozważyć rezygnację z wysokogórskich wyjść. Ciśnienie dziś bardzo niskie - wynosi 999 hPa. Wiatr rano jeszcze spory (kilkadziesiąt km/h), natomiast w miarę upływu dnia będzie on słabł. Słońce wzeszło dziś dokładnieo 6 rano, a zajdzie o 17:40.

Wtorek, 13 marca 2018 r.

We wtorek nieznaczne ochłodzenie i wzrost zachmurzenia. Temperatura wyniesie odpowiednio: w Zakopanem 7 st. C, nad Morskim Okiem 5 st. C, na Kasprowym -2 st. C, na Rysach -4 st. C. Ogólny czas nasłonecznienia wyniesie max. 2 h. Wiatr umiarkowany - do 30 km/h, ciśnienie nieco wyższe niż dzień wcześniej: 1004 hPa. Wschód słońca tego dni o 5:58, zachów od 17:41.

Środa, 14 marca 2018 r.

W środę dalszy spadek temperatura i nadal pochmurno. W stolicy Tatr zanotujemy 4 st. C, nad najsłynniejszym tatrzańskim jeziorem 2 st. C, na Kasprowym Wierch -4 st. C, a na Rysach -7. Zanotujemy dalszy wzrost ciśnienia - tym razem wyniesie ono 1009 hPa. W tym dniu praktycznie ani na chwilę słońce nie pojawi się zza chmur. Będzie za to praktycznie bezwietrznie, nawet na Rysach porywy nie przekroczą 20 km/h. Słońce wzejdzie o 5:56, zajdzie o 17:43.

Czwartek, 15 marca 2018 r.

W czwartek przed najprawdopodobniej mroźnym weekendem jeszcze lekkie ocieplenie. Termometry wskażą nieznacznie wyższe wartości niż dzień wcześniej. Zakopane to temperatura 7 st. C, Morskie Oko 2, Kasprowy -4, Rysy -7. Słońce będzie widoczne na niebie łącznie przez 3 h. Ciśnienie wyniesie 1008 hPa, a wiatr ponownie będzie praktycznie nieodczuwalny. Wschód słońca o 5:54, zachód o 17:44. Życzymy udanego tygodnia, który minie Wam szybko w oczekiwaniu na weekend. Jeśli wybieracie się w góry, zachowajcie koniecznie wymaganą ostrożność!