warunki weekendowe w Tatrach

Za nami ciepły, wiosenny tydzień, pogoda zdecydowanie dopisywała. Weekend zapowiada się podobnie.

Piątek, 13 kwietnia 2018 r.

Warunki w Tatrach są zmienne. W części reglowej na znacznych odcinkach nie ma już śniegu, pojawia się za to błoto i kałuże. Mocno oblodzone są wszystkie podejścia. Cały czas obowiązuje 2. stopień zagrożenia lawinowego, w wyższych partiach na szlakach leży mokry, przepadający śnieg, zatem konieczny jest sprzęt zimowy. W piątek mogą pojawić się przelotne opady deszczu w Zakopanem słaba mżawka nad Morskim Okiem, natomiast na Kasprowym Wierchu i w Dolinie Pięciu Stawów ulewy i burze. W Zakopanem termometry pokażą 16 st. C, nad Morskim Okiem 12, na Kasprowym Wierchu 6 st., na Rysach do 3 st. C. Ciśnienie wynosi 1014 hPa. Słońce wzeszło o 5:53, zajdzie o 19:29.


Sobota, 14 kwietnia 2018 r.

Weekend rozpocznie się bardzo korzystnie. W Zakopanem odnotujemy 17 st. C, nad Morskim Okiem 15, na Kasprowym Wierchu 6 a na Rysach 2 st. C. Wszędzie będzie słonecznie i pogodnie, na Kasprowym Wierchu możliwy rozwój chmur. Całkowity czas nasłonecznienia wyniesie 10 h. Ciśnienie wzrośnie, barometry pokażą 1022 hPa. Wschód słońca nastąpi o 5:51, zachód o 19:30. 

 

Niedziela, 15 kwietnia 2018 r.

Niedziela będzie nieznacznie cieplejsza, również pogodna z możliwym pojawieniem się chmur, jednak bez opadów. W Zakopanem termometry pokażą 18 st. C, nad Morskim Okiem znów 15. Na Kasprowym Wierchu utrzyma się temperatura 6 st. C, na Rysach wzrośnie za to nawet do 5 st. C, powieje tam wiatr z prędkością 20 km/h. Ciśnienie bez większych zmian: 1019 hPa. Słońce wzejdzie o 5:49, zajdzie o 19:32. Czas nasłonecznienia wyniesie 8 h. W weekend pogoda wiosenna i słoneczna, jednak należy pamiętać, że w wyższych partiach gór nadal panują zimowe warunki, zatem należy zachować ostrożność i zdrowy rozsdądek. Życzymy udanego wypoczynku i korzystania z dobrej pogody!