warunki weekendowe w Tatrach

W ostatnich dniach pogoda była zmienna. W Tatrach znów pojawiły się burze, trochę popadało – w weekend będzie podobnie.

Piątek, 13 lipca 2018 r.

Warunki do wędrówki są zmienne, część szlaków jest mokra i błotnista po ostatnich opadach deszczu, a stan wód jest nadal podniesiony. W partiach graniowych po północnej stronie zalegają jeszcze płaty starego śniegu. Przypominamy, że zamknięty jest szlak między Świnicą a Zawratem.

W piątek będzie pochmurno, pojawią się przelotne deszcze. W Zakopanem termometry pokażą maksymalnie 19 st. C, nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym Wierchu 9. Na Rysach po południu rozpogodzenie, jednak w nocy znów deszczowo; temperatura wyniesie tam 6 st. C, powieje także wiatr z prędkością 30-35 km/h. Ciśnienie wynosi dziś 1016 hPa, słońce wstało o 4:48 i zajdzie o 20:42. Czas nasłonecznienia będzie równy 5 godzin. 

 

Sobota, 14 lipca 2018 r.

Na sobotę zapowiadane są burze i deszcze. Temperatura w Zakopanem wyniesie 18 st. C, nad Morskim Okiem 14, na Kasprowym Wierchu 8, na Rysach 6. Dzień będzie pochmurny. Na Rysach rano będzie pogodnie, ale po południu nadejdą burze. Wiatr powieje tam z prędkością 35 km/h. Na Kasprowym Wierchu również możemy spodziewać się burz w drugiej części dnia i w nocy, od rana będzie tam padał deszcz. Ciśnienie niemal bez zmian: 1017 hPa. Wschodu słońca możemy się spodziewać o 4:49, zaś zachodu o 20:41.

 

Niedziela, 15 lipca 2018 r.

W niedzielę temperatura niemal bez zmian: w Zakopanem termometry pokażą 17 st. C, nad Morskim Okiem 16, na Kasprowym 9, a na Rysach 5. Będzie nieco pogodniej niż w poprzednich dniach, nad Morskim Okiem czas nasłonecznienia wyniesie nawet 8 godzin, w pozostałych miejscach maksymalnie 6. W wyższych partiach Tatr po południu spodziewane są opady deszczu. Ciśnienie wyniesie 1015 hPa. Słońce wzejdzie o 4:50, zajdzie o 20:40. 

Warunki w weekend będą zmienne, szczególnie należy uważać na zagrożenie burzowe. Zachęcamy do sprawdzania aktualnej prognozy przed wyjściem i rozsądne planowanie wędrówek. Życzymy bezpiecznych wycieczek i udanego weekendu!