Kamera Kasprowy Wierch

Przed nami chłodny, ale bezdeszczowy weekend. W każdym kolejnym dniu słońce będzie walczyć z chmurami o dominację na niebie - z różnym skutkiem.

Piątek, 13 listopada 2020 r.

Dzisiejszy poranek po raz kolejny przywitał turystów inwersją. W dolinach zalega morze mgieł, natomiast górskie szczyty oświetlone są przez piękne słońce. Na większości szlaków jest bardzo ślisko - to efekt nocnych przymrozków. Szczególnie powinniśmy uważać w miejscach zacienionych i o poranku. Tatrzańskie schroniska pracują w zaostrzonym rygorze sanitarnym w związku z pandemią COVID-19 - nie prowadzą noclegów, a posiłki wydawane są przez okienko. Dziś temperatura w Zakopanem wynosi 7 st. C, nad Morskim Okiem 4, na Kasprowym 2, a na Rysach -1. Łącznie przewiduje się 3 h nasłonecznienia, ciśnienie atmosferyczne wynosi 1024 hPa. Nie przewiduje się żadnych opadów, a siła wiatru na graniach nie powinna przekroczyć 25 km/h. Dzień jest krótki: słońce wzeszło o 6:48, a zajdzie równo o 16:00.

Sobota, 14 listopada 2020 r.

Sobota będzie dniem minimalnie cieplejszym od piątku i podobnym, jeśli chodzi o czas nasłonecznienia. Na termometrach w Zakopanem ukaże się temperatura 9 st. C, nad Morskim Okiem będzie to 6 st., na Kasprowym 3, a na Rysach ponownie -1. Ciśnienie utrzyma się na tym samym poziomie i nadal wyniesie 1024 hPa. Wiatr maksymalny do 20 km/h - ponownie nie będzie padać, a jedynym problemem turystów będą oblodzenia. Wschód słońca tego dnia o 6:49, zachód o 15:59.

Niedziela, 15 listopada 2020 r.

Niedziela będzie najcieplejszym i najbardziej słonecznym dniem weekendu. Przewiduje się 6 h słońca, a termometry wskażą odpowiednio: 11 st. w Zakopanem, 7 nad Morskim Okiem, 5 na Kasprowym i 1 na Rysach. Wiatr może osiągnąć maksymalnie 30 km/h, a ciśnienie atmosferyczne tego dnia wynosić będzie 1022 hPa. Zapowiada się kolejny dzień bez deszczu. Wschód słońca w niedzielę o 6:51, zachód o 15:58. Wszystko wskazuje zatem na to, że nadchodzący weekend będzie pozytywnym czasem dla turystów. Należy jednak pamiętać, że wielu miejscach jest ślisko - należy zatem ostrożnie dobierać trasy planowanych wędrówek. Należy mieć też na uwadze, że obecnie dzień trwa nieco ponad 9 h, a wędrówki od zmierzchu do świtu nadal są zakazane. Życzymy wszystkim udanego weekendu!